Ana sayfa Rehber Puk Kodu Öğrenme – Tüm Operatörler

Puk Kodu Öğrenme – Tüm Operatörler

Bu yazımızda kısaca Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell gsm operatörlerini kullanırken PUK kodunu nasıl öğrenebiliriz ona bakacağız. Puk kodu genellikle pin kodunun defalarca üst üste yanlış girilmesi sonucu sim kartın güvenliğini sağlamak için istenir.

Puk1 ve Puk2 kodları genellikle sim kartı satın aldığınızda tarafınıza verilen küçük bir kartın üzerinde yazmaktadır. Ancak aradan geçen zaman içinde bu kartı kaybettiyseniz yapmanız gerekenleri adım adım anlatıyoruz.

Türk Telekom – Avea için Puk kodu

Türk Telekom yada eski adıyla Avea aboneleri için puk kodu öğrenmek son derece kolay. Bu işlem için Türk Telekom Online İşlemler sayfasına aşağıdaki linkten giriş yapmanız gerekiyor.

https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/

Online İşlemler modülüne giriş yaptıktan sonra sırasıyla Mobil > Kişisel Bilgilerim > Puk Bilgisi adımlarını takip edin. PUK1 ve PUK2 numaralarınız karşınıza çıkacaktır. Son derece kolay. Sorun yaşıyorsanız aşağıdaki video rehbere göz atın.

Vodafone Puk Kodu Öğrenme

Vodafone’un bu işlem için oluşturulmuş harika bir Puk kodu sorgulama sayfası var. Aşağıda bulunan linki kopyalayıp yapıştırarak ilgili adrese gidiyoruz.

https://www.vodafone.com.tr/puk-kodu-sorgulama.php

İlgili sayfaya girdikten sonra cep telefonu numaranız, sim kart numaranız veya Tc Kimlik numaranınızı kullanarak Puk bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Burada hat sahibinin Tc numarasını girdiğinizden emin olunuz.

Turkcell Puk Kodu Öğrenme

Turkcell’de yine Vodafone gibi aboneleri için bir Puk kodu sorgulama sayfası hazırlamış. Bu sayfaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.turkcell.com.tr/yardim/yardim-araclari/puk-sorgulama

Sayfaya girdikten sonra isterseniz Sim Kart no ile isterseniz de Tc Kimlik numaranız ile sahibi olduğunuz hattın Puk kodu bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi puk kodu sorgulamak ve puk kodu bulmak son derece kolay. Sadece nerde arayacağınızı iyi bilmeniz gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here