Prisma Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar, akıllı telefon, sosyal medyayı çok sık kullanan, fotoğraf çekip yayınlamayı sevenler çeşitli fotoğraf düzenleyici uygulamaları da bilirler. Bazı kişiler tesadüfen bzı kişiler de araştırarak öğrenirler. Fotoğraf düzenleyici uygulamalardan biri olan Prisma nedir, nasıl kullanılır, bilmeyen, henüz tanışmamış olan ve öğrenmek isteyenler doğru yerdeler. Sözünü ettiğimiz fotoğraf düzenleyici gitgide daha popüler olmaya başladı ve milyonlara ulaştı dersek abartmış olmayız. Çekilen eski ya da yeni fotoğraflara Prisma ile ilginç efektler verilebiliyor. Değişikliklerden ve espriden hoşlananlara daha çok hitap eden bu tür düzenleyici araçlar hayata tebessümle bakmamıza yarıyor. Uygulamayla efekt kazandırılan fotoğraflarda bir logo da görülüyor. Logunun görünmesini istemeyenler sonradan kırparak kurtulabiliyor.

Nasıl indireceksiniz?

Ücretsiz bir uygulama olan Prisma’nın Android telefonlar için Google Play, İOS işletimli telefonlar için de App Store vasıtasıyla akıllı telefonlara indirilmesi mümkün.

Her sürümde çalışır mı?

Prisma adlı uygulama sadece Android’lerde 4.1 ve daha üstündeki versiyonlarda, İOS’larda ise 8.1 ve daha üzerindeki versiyonlarda çalışabilmektedir. İnternet bağlantınız olduğu sürece uygulamayı kullanarak fotoğraflarınızla istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Efekt verme işlemi

Uygulamayı açarak albümlerin içinden bir fotoğraf seçmekle işe başlanıyor. Fotoğrafın altında görülecek menüden 36 filtre içinden beğenilen bir tanesi seçilerek işleme koyuluyor. İşlenme bitince dilerseniz bir sosyal medya platformunda paylaşılabiliyor. Düzenlenen resim yeniden telefona da kaydedilebiliyor. Prisma nedir, nasıl kullanılır konusuna açıklık getirebilmiş isek hemen indirip denemeye başlamak için daha ne bekliyorsunuz?

Bir cevap yazın