Popüler Mobil Oyunlar Ne Kadar Kazanıyor?

Bugün ki makalemizde mobil oyunların kazançları ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi zaman içerisinde akıllı telefon sistemlerinin gelişmesi ile birlikte kendimizi önlenemez bir oyun ve uygulama furyasının içerisinde bulduk. O kadar farklı seçenekler sunulmaya başlandı ki hangisini kullanacığımızı da ayırt edemez hale geldik demek yanlış olmaz.

Popüler mobil oyunlar, zaman içerisinde milyonlarca kullanıcıya hitap etmeye başladılar. Dünya genelinden insanların da ülkemizde olduğu gibi en çok merak ettikleri konulardan birisi de “Bu oyunlar acaba yazılımcısına ne kadar kazandırıyor?” gibisinden maddi meraklılığa yönelik sorular olarak dikkat çekiyor. Bu anlamda sizlere muazzam bir istatistik sunmak istedik.

Yukarıda dünya genelinde oynanan en popüler mobil oyunların logolarını ve altlarında ise DAKİKALIK ELDE ETTİĞİ GELİRLERİ görebilme şansına sahip oluyorsunuz. Musicmagpie, bu anlamda şirketlerin elde ettikleri gelirleri bir tablo haline getirerek paylaştı ve buna göre dakikada en çok kazanan mobil oyun Pokemon GO mobil oyunu oldu.

Bununla birlikte zaman içerisinde birçok oyun televizyon reklamları vermeye başladılar ki bu reklam veren oyunları da liste içerisinde görebilmemiz mümkün. Game of War, örnek olarak reklamlarında Kate Upton ve Mariah Carey gibi isimleri oynattı. Mobile Strike ise Arnold Schwarzenneger gibi bir efsaneyi oynattı. Düşük paralar kazanmaları imkansız yani.

Bir cevap yazın