Pioneer MVH-171UB

Merhaba arkadaşlar.. Eski kasetçalar yada DeMode olmuş cd(TrackÇalar) değiştirmek isteyenler için  Pioneer MVH-171UB incelemesi yapacağım birkaç ufak tiyolar vereceğim. MVH-171UB cihazı çıkarılabilir ön paneli sayesinde hırsızlıklara engel olabiliyorsunuz.Bünyesinde bulunan çeşitli yazılımsal geliştirmeler sayesinde daha kaliteli bir ses alabiliyor. Düşük sesler ile kaydedilmiş müziklerin Gain(ses yüksekliğini) arttırabiliyorsunuz. Ayrıca Arka tarafta kullanılmak üzere RCA & SubWoofer çıkışı bulunmaktadır. 12 Karakterlik ekranı sayesinde yeterli düzeyde görünüm sağlıyor. 5 Band Eq sayesinde çeşitli ses ayarlamaları yapabiliyorsunuz. Bu model CD Çalmıyor! daha çok flashtaki mp3 ve .flaclar yapılmıştır.

Cihazın ses kalitesinden bahsetmek gerekirse ; MVH-171UB cihazı Eski ”Efsane!” olan Pioneer değil bunu da belirtmek gerekiyor. Ama  diğer rakiplerine büyük üstünlükler sağlamasada yeterli ses kalitesini verdiğini düşünüyorum.Ayrıca Yüksek=Kaliteli Ses olmadığını bilenlerimiz olsada ; Her frekansa yeterli şekilde destek verilmesiyle kaliteli /Dengeli ses ortaya çıkacaktır.MVH-171UB cihazı üstün kılan kısmı kayıpsız Formatladan .FLAC çalmasıdır.Ben açıkçası en yakın Rakiplerinden Sony ni tercih etmenizi isterim çünkü bu cihaz tizleri biraz parlak gösteriyor.Sony biraz daha şık ve hoş ses rengine sahip tabiki kullanıcıların kulak zevklerine göre değişiyor.

Flac Nedir ? Kısacası sizin bildiğiniz .Wav/Track formatındaki müziklerin yeniden Sıkıştırma (Re-Sample) algoritmaları değiştirilerek duymadığımız sesleri kırparak Gerçek kayıpsız sese en yakın ses formatıdır.

110021441-1-pioneer_mvh_171ub_kumandali_usb_oto_teyp

MVH-171UB cihazı  Özellik Olarak ;

USB ( Usb flash özelliği ile çeşitli müziklerinizi çalabilme özelliği bulunuyor.)

Burada belirtmek istediğim bir husus var!! ; USB den çaldığınız şarkıların Etiketlerinin düzgün olmasına vede KLASÖR KLASÖR çalmanız için en çok sevdiklerinizi bir arada tutmanız sizin için    büyük kolaylık olacaktır.

Aux-in ( Dışarıdan Harici bir müzikçalar bağlayarak [Örneğin akıllı telefon ]  çeşitli medyaların sesini alabiliyorsunuz.)

Android Medya ( Android Akıllı telefonunuzu bağlayarak içindeki müzikleri görebiliyorsunuz.Aynı zamanda Şarj edebiliyorsunuz.

FLAC Dosya Desteği ;Bence en önemli özelliklerinden birtanesi budur; Flac Kayıpsız Dijital ses formatını kolaylıkla çalabiliyorsunuz. Tabiki boyutları çok fazla olduğundan yüksek kapasiteli ayrı bir bellek almanız faydanıza olacaktır.

RDS AM/FM (24 Ön Ayarlı Kanallar) ; RDS( RadioDataSystem) yani radyodaki yazı bilgileri tel noları kayar yazı şeklinde gösterilir.

Ürün Özellikleri:

“MVH-171UB (USB, Aux-in, Android Medya ve FLAC Dosya Desteği)

Ana Özellikler MVH-171UB

Maksimum Çıkış Gücü MOSFET 50Wx4

Tuner RDS AM/FM (24 Ön Ayarlı Kanallar)

Çalma MP3/WMA/WAV/FLAC

Ön Panel Çıkarılabilir

Tuş Rengi Kırmızı

Cep Telefonu Otomatik Ses Kesme Evet

Güç Koruma Modu Evet

Müzik Tarayıcı Evet

Kısa Kasa Evet

Uzaktan Kumanda Evet

Ekran MVH-171UB

Kiril karakter Desteği Evet

Ekran Aydınlatması Geniş açılı LCD (Tek satır – 12 karakter)

Parlaklık Kontrolü 10 adım

Terminaller MVH-171UB

Aux-in Evet, (Ön)

Doğrudan Sub Sürüş Evet

USB Girişi Evet, (Ön – Aydınlatmalı)

RCA 1 (Arka veya SW)

Ses MVH-171UB

Grafik Ekolayzır 5-Bant

Kaynak Seviye Ayarlayıcı (SLA) Evet

Spektrum Analizi Evet

HPF (Yüksek Geçiş Filtre) Evet

LPF (Düşük Geçişli Filtre) Evet

ASR (Gelişmiş Ses Alıcısı) Evet

Android Uyumluluğu MVH-171UB

Android Medya Uyumu Evet

Uyumlu Jenerasyonlar Android v4.0 ve yukarısı

Desteklenen Fonksiyonlar ? Müzik çalma

Pil şarj etme

Cihazın bütün özelliklerini belirttiğim Sormak istedikleriniz ve ses sistemleri ile ilgili fikirleriniz varsa belirtiniz.

14 Yorum
 • ustam cihazı kapattığımda ekranda saat gözüküyor ve arka plan kırmızı lambaları yanıyor. Önceden yanmıyordu ayarlarıyla oynanmış galiba birde benim cihaz mvh-x185uı yardımlarınızı bekliyorum

 • USB müzik çalarken karişık çalma modu varmı acaba ben bulamadım. Tskler

  Model: mvh 171ub

  • Menülerinde yada tuşlarında boyle bir özellikle var diye biliyorum en güzeli internetten kullanma klavuzu yada youtube dan model numarası aratarak ; demoları izleyebilirisniz

 • Resimdekinden farklı ama aynı model teypden bendede var.kontağa bağlatmadım açma kapama tuşu yokmus sonradan fark ettim ne yapicam.açık kalmasın diye arkadan komple söktüm

 • Ustam bu cihazdan kullaniyorum kumandası calışıyor ama teyp okumuyormu bilmiyorum 3 gündür teyp kumandayı görmüyor bi ara aküyü cıkartmıştık ondan olabilirmi

 • Slm ustam kolay gelsin benim elimizde iki tane mhv 171ub var arkadaşdaki açılışta pioneer yazısı çıkıyor benimkinde çıkmıyor neden olabilir acaba acillll

 • Bu iphone cihazlarıda görürmü? Ve şarj eder mi? Yoksa bu cihaz yerine mvh-x175uı modelinimi tercih etmek gerek? İkisinin ne farkı var tamda anlayamadım açıkçası.

 • Hocammerhaba
  Mvh-171ub radyo aldim. Her kapatip actigimda radyoda kaydettigim kanallar silinip fabrika ayarlarinda aciliyor bunun cozumu yokmudur? Cok sinir bozucu

  • Merhaba Hoşgeldiniz ; Bunun çözümü çok basittir.En yakın radyocuya gidin arasına 5 lira sıkışmış. Doğru bağlantıları yapsın. ( cihazın elektiriğini kontağa bağlı olduğundan elektirik kesilince otomatik cihaz resetleniyor.) Farklı sorularınız olunca yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın