Pioneer DEH-1701UB

Merhaba arkadaşlar.. Eski kasetçalar yada DeMode olmuş cd(TrackÇalar) değiştirmek isteyenler için  Pioneer DEH-1701UB incelemesi yapacağım birkaç ufak tiyolar vereceğim. DEH-1701UB ı çıkarılabilir ön paneli sayesinde hırsızlıklara engel olabiliyorsunuz.Bünyesinde bulunan çeşitli yazılımsal geliştirmeler sayesinde daha kaliteli bir ses alabiliyor. Düşük sesler ile kaydedilmiş müziklerin Gain(ses yüksekliğini) arttırabiliyorsunuz. Ayrıca Arka tarafta kullanılmak üzere RCA & SubWoofer çıkışı bulunmaktadır. 12 Karakterlik lcd ekranı sayesinde yeterli düzeyde görünüm sağlıyor. 5 Band Eq sayesinde çeşitli ses ayarlamaları yapabiliyorsunuz. Bu Modelin diğer modelden farkı Cd çalmasıdır..

Cihazın ses kalitesinden bahsetmek gerekirse ; DEH-1701UB ı Eski ”Efsane!” olan Pioneer değil bunu da belirtmek gerekiyor. Ama  diğer rakiplerine büyük üstünlükler sağlamasada yeterli ses kalitesini verdiğini düşünüyorum.Ayrıca Yüksek=Kaliteli Ses olmadığını bilenlerimiz olsada ; Her frekansa yeterli şekilde destek verilmesiyle kaliteli /Dengeli ses ortaya çıkacaktır. DEH-1701UB ı üstün kılan kısmı kayıpsız Formatlardan .FLAC çalmasıdır. Ben açıkçası en yakın Rakiplerinden Sony ni tercih etmenizi isterim çünkü bu cihaz tizleri biraz parlak gösteriyor.Sony biraz daha şık ve hoş ses rengine sahip tabiki kullanıcıların kulak zevklerine göre değişiyor…

images(2)

Flac Nedir ? Kısacası sizin bildiğiniz .Wav/Track formatındaki müziklerin yeniden Sıkıştırma (Re-Sample) algoritmaları değiştirilerek duymadığımız sesleri kırparak Gerçek kayıpsız sese en yakın ses formatıdır.

FLAC_logo_inverted

MVH-1701UB cihazı  Özellik Olarak ;

USB ( Usb flash özelliği ile çeşitli müziklerinizi çalabilme özelliği bulunuyor.)

#Burada belirtmek istediğim bir husus var!! ; USB den çaldığınız şarkıların Etiketlerinin düzgün olmasına vede KLASÖR KLASÖR çalmanız için en çok sevdiklerinizi bir arada tutmanız sizin için    büyük kolaylık olacaktır. Örneğin Yerli -Yabancı -Trance -Top100 -Top40 – MyBest -OyunHavaları gibi ayırmanız uzun yolda parça seçiminde sizi olası kazaları önlemenizi sağlayacaktır.

Aux-in ( Dışarıdan Harici bir müzikçalar bağlayarak [Örneğin akıllı telefon ]  çeşitli medyaların sesini alabiliyorsunuz.)

#Burada belirtmek istediğim bir husus var!! ; Aux kablo seçimi ile ilgili yazımızı okumalısınız. Zira kötü bir kablo seçimi müzik zevkinizi etkileyebilir.

#Burada

Android Medya ( Android Akıllı telefonunuzu bağlayarak içindeki müzikleri görebiliyorsunuz.Aynı zamanda Şarj edebiliyorsunuz.

FLAC Dosya Desteği ; Bence en önemli özelliklerinden birtanesi budur; Flac Kayıpsız Dijital ses formatını kolaylıkla çalabiliyorsunuz. Tabiki boyutları çok fazla olduğundan yüksek kapasiteli ayrı bir bellek almanız faydanıza olacaktır.

RDS AM/FM (24 Ön Ayarlı Kanallar) ; RDS( RadioDataSystem) yani radyodaki yazı bilgileri tel noları kayar yazı şeklinde gösterilir.

DEH-1701UB Ürün Özellikleri:

DEH-1701UB (USB, Aux-in, Android Medya ve FLAC Dosya Desteği)

Ana Özellikler DEH-1701UB

Maksimum Çıkış Gücü MOSFET 50Wx4

Tuner RDS AM/FM (24 Ön Ayarlı Kanallar)

Çalma CD-R, CD-RW/MP3/WMA/WAV/FLAC

Ön Panel Çıkarılabilir

Tuş Rengi Kırmızı

Cep Telefonu Otomatik Ses Kesme Evet

Güç Koruma Modu Evet

Müzik Tarayıcı Evet

Uzaktan Kumanda Evet

Ekran DEH-1701UB

Kiril karakter Desteği Evet

Ekran Aydınlatması Geniş açılı LCD (Tek satır – 12 karakter)

Aydınlatma Zamanlayıcı Evet

Parlaklık Kontrolü 10 adım

Terminaller DEH-1701UB

Aux-in Evet, (Ön)

USB Girişi Evet, (Ön – Aydınlatmalı)

RCA 1 (Arka veya SW)

Ses DEH-1701UB

Grafik Ekolayzır 5-Bant

HPF (Yüksek Geçiş Filtre) Evet

LPF (Düşük Geçişli Filtre) Evet

ASR (Gelişmiş Ses Alıcısı) Evet

Android Uyumluluğu DEH-1701UB

Android Medya Uyumu Evet

Uyumlu Jenerasyonlar Android v4.0 ve yukarısı

Özet Olarak ; Bu ürün hem müzik çalsın hemde Cd çalarım olsun hemde Flac gibi popüler kayıpsız müzikleri dijital olarak dinleyeyim diye düşünenler için güzel bir cihazdır.

Cihazın bütün özelliklerini belirttiğim Sormak istedikleriniz ve ses sistemleri ile ilgili fikirleriniz varsa belirtiniz.

Bir cevap yazın