Pinterest Hesabını Tamamen Silmek

Pinterest uygulaması, fotoğraf paylaşma sosyal ağı olarak kullanılan bir zamanlar instagram gibi yoğun kullanıcı kitlesine sahip bir uygulama olup, zamanla kullanıcı sayısında ciddi olarak azalma yaşayan bir uygulamadır. Uygulama son yıllarda çok tercih edilmediği için, mevcut olan kullanıcıları da artık uygulamadaki hesaplarını silmek istemektedirler. Hesap silme işlemlerini bir kaç basit, uzmanlık gerektirmeden basitçe silinebilmesi mümkündür.

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

Pinterest uygulamasına giriş sağladıktan sonra, ana sayfa modülüne erişim sağlayıp ekranın sağ tarafında, yer alan profil adımıza tıklayarak, görsel olarak gördüğümüz anahtar simgesinin üzerine gelip tıkladıktan sonra, hesap ayarları sekmesine geliyoruz. Burada, görmüş olduğumuz hesabımı devre dışı bırak butonuna tıkladıktan sonra karşımıza hesap silme ekranı gelecektir. Hesap silme ekranında hesabımızın neden kapatmak istediğimize dair klavye yardımı ile yazabileceğimiz bir ekran karşımıza çıkacaktır. Bu ekranda, hesabımı kalıcı olarak kapatın menüsüne tıklayıp, bizi bir ekran karşılayacaktır. Bu ekranda gittiğinize üzüldük gibi bir metin yazısı göreceğiz, hemen o yazının sağ alt köşesinde yer alan, e-postayı gönderin ibaresine tıklayıp, hesabımızı tamamen silmiş olacağız. Daha sonra kayıtlı olan e-posta hesabımıza gelen maili açıp, onaylayarak Pinterest hesabımızı bir daha açılmayacak şekilde tamamen silmiş olacağız.

pinterest hesabımı nasıl silebilirim

Pinterest zamanında büyük bir ilgi odağına sahipti. Daha sonra bu uygulamanın daha gelişmiş versiyonu olan instagram, her işletim sistemli cihazlara uyumlu hale getirildikten sonra ciddi bir düşüş yaşayarak abone sayısında azalmalara gitti. Ve Pinterest sosyal fotoğraf paylaşma platformu, instagram’da getirilen bir çok yeni özelliklerin arkasında kalması nedeni ile diğer kullanıcıları tarafından da istenmez bir hale geldiği için, hesaplarının da tamamen silinmesi gibi isteklere sebebiyet vermektedir. Bir çok kullanıcı bu bir kaç basit yöntem ile pinterest uygulamasından tamamen üyeliklerinin iptalini ve uygulamadan çıkışlarını da kolaylıkla yapabilmektedir.

Bir cevap yazın