PHILIPS SWA3302S/10 Fiber Optik Ses Kablo

Merhaba arkadaşlar Sizlere Optik kablo ürününü tanıtmadan önce ,Ne işe yaradığını hangi amaçla kullanıldığını tanıtmak istedim.

Buyrunuz ;

Şimdi Analog ve Dijital olmak üzere 2 durum ve aktarma biçimi vardır. Bunlar kullanım seneryolarına değişikler göstermekle birlikte  kullanıcıya bağlıdır. Eğer amaç kaliteli ses almaksa Analog  tercih edilirken biraz daha dijitalize ses almak için Hdmi bağlantısı kullanmanız size fayda sağlayabilir. Analog girişi Analog yapan unsurlardan bir tanesi sesin KAYIPSIZ ve SIKIŞTIRILMAMIŞ kaynağına sadık bir yapıda olması gerekmektedir. Şöyle anlatayım; Eğer ki kaynak Dosya ( Film,KodlanmışMüzik) kayıplı olarak kodek edilmişse siz ne yaparsanız yapın zaten kayıplı bir ses almış olacaksınız.. evphswa3302s10

Eğer kayıpsız(kayıpsıza en yakın) DTS,Wav,ProLogic .. ses kodec ve standartları olduğunda İşte! dananın kuyruğunun koptuğu yer burasıdır. Amaç Kayıpsız olanı kayıpsız olarak(Kaybı Minimize etmek) Muhafaza etmek, Aktarmaktır ve Ses çıkış birimine kaynağına sadık bir biçimde aktarmaktır. Kayıpsız sesler ile kodlama biçimleri kaliteli olacağından sinemadan alacağınız doyum maksimum olacaktır. Kayıpsız dediğime bakmayın bunlarda birtakım kayıplar mevcuttur…

ae6410577cfa02b25887222e1d006f53

Eğerki bakır bir tel ile ( Aux ) iletim durumunda bakır tellerin özdirençlerinden dolayı birtakıp seste dezerformasyonlar yaşayacaktır.. Aux kablo (2.0 Stereo) ses çıkışına sahip olduğundan multi kanallı ses çözümlemelerinde aktarım sorunu yaşanılacaktır.

İşin Aslı 5.1 Ses sistemi veyahut Hi-Fi sistemler için kayıp oranıın direnç olayın minimize halini  sağlayabilmek için kullanılan üründür.

Zaten FiberOptik kablo teknolojisinin geçmişi bu kablodan gelmektedir. Yüklü verilerin kısa zamanda vede kayıpsız uzak noktalara iletimidir. Charles Kuen Kao tarafından keşfedilmiş vede 2009 da nobel ödülü almasını sağlamıştır.

110271149-2-philips_swa3302sh_optik_kablo

Philips Fiber Optik Ses Kablosu

·         Esnek PVC Kılıf

·         Ses Adaptörleri Dahildir

·         Kolay tutuş

·         Metal kaplama

·         Fiber Optik

·         1,5m Kablo Uzunluğu

Philips Fiber optik ses kablosu SWA3302S 1,5 m
Mükemmel sesi keşfedinbu fiber optik ses kablosuyla
Mükemmel yüksek çözünürlüklü sesi keşfedin. Optik olarak saf olan hafif tüp, dijital ses sinyallerini cihazlarınız arasında ses kalitesinden ödün vermeden taşır.

  • Daha iyi ses kalitesinin keyfini çıkarın
  • Yüksek kaliteli fiber optik
  • Uzun süreli kullanımın keyfini çıkarın
  • Uzun süreli kullanım için koruyucu metal kaplama
  • Esnek PVC kılıf
  • Kolay kurulum
  • Ses adaptörleri dahildir
  • Kolay kullanım için kaymayı önleyen ergonomik tasarım
  • Çevre dostu
  • Çevre dostu kurşunsuz yapı

Yüksek kaliteli fiber optikOptik olarak saf ışık tüpü, benzersiz yüksek çözünürlüklü ses için parçalara dijital bilgiler taşır.
Uzun süreli kullanım için koruyucu metal kaplamaMetal kaplama, kablonun iç bağlantısını korur. Bağlantınızın uzun ömürlü ve güvenilir olmasını sağlar.
Esnek PVC kılıfEsnek PVC kılıf, hassas kablo çekirdeğini korur. Ayrıca, uzun ömür ve kurulum kolaylığı sağlar.
Ses adaptörleri dahildirÜrünün çok yönlü kullanılabilmesi için ses adaptörü dahildir.
Kolay kullanım için kaymayı önleyen ergonomik tasarımBu kaymaz tutuş bileşenlerinizi kolay ve ergonomik açıdan rahat bir şekilde bağlamanızı sağlar.
Çevre dostu kurşunsuz yapıÇevre dostu malzemelerin kurşunsuz yapısı.

Ürün Hakkındaki Görüşlerim

Ürün haliyle Ünlü ve yetkili lisanslı kablo üreticilerinden Philips Firması tarafından üretilmektedir.Bilirsiniz ki bazı lisansları almak ve aynı kalite oranını tutturmak amacıyla birçok Arge çalışmalarından geçerler İşte Philips in yıllar boyu süren çalışmaların ışığında kaliteli ürünlerden Biri bu Optik kablodur. Herkese Tavsiye edebileceğim bu ürün işinizi fazlasıyla görecektir.Diğer ürünlerden belki birkaç tık  fiyatıyla yüksek olabilecektir. Lakin adı sanı duyulmamış markalar ( HAMA) markasını tenzih ederim. İleriki dönemlerde sizi sıkıntıya sokacak performansını düşürecektir.

Öneriyorum Kullanıyorum Kullanın.

Konu hakkındaki anlatılımlarım kısmi olarak basit anlatımlardır.. Eksiklerim ve yanlışlarım muhakkak olacaktır mazur görün..

Farklı fikir düşüncelerinizi belirtiniz..

Sorularınız İçin Yorum bırakınız..

Bir cevap yazın