Periscope Para Kazanma Yöntemleri

Son dönemlerin en popüler uygulamalarından bir tanesi Periscope canlı yayın uygulaması. Periscope sayesinde günün herhangi bir anında bulunduğunu yerden canlı yayın açarak sizi takip eden kişilere kolayca seslenebiliyorsunuz. Basit canlı yayın yapısı ile Periscope sayesinde kısa sürede bir hayran kitlesine sahip olmanız mümkün. Eğer ilgi çekici canlı yayınlar yapıyorsanız yada erotik içerikli yayınlarınız varsa Periscope’dan para kazanmanız bile çok kolay olabiliyor.

Aslında bu platformda yayın yapan herkes Periscope yayınlarından para kazanmayı istiyor. Ancak son döneme kadar Periscope’un yayıncılarına getirdiği bir gelir modeli yoktu. Son yapılan güncellemelerle birlikte artık Periscope’dan para kazanmanız da mümkün. Periscope yayınlarını seyreden üyeler artık para karşılığı “Kalp” satın alabiliyorlar. Satın aldıkları bu kalpleri seyrettikleri canlı yayınlar esnasında yayıncıya göndererek periscope canlı yayınını yapan kişilerinde para kazanmasını sağlıyorlar.

Aslında buradaki reklam modelinde doğrudan Periscope kimse para ödemiyor. Bir uygulama içi satın alma şeklinde kullanıcılarına bakiye satıyor ve insanlarda bu bakiyeleri size aktarıyorlar. Canlı yayınlarınıza gelen paralı kalpler belirli bir seviyeyi aştığında Periscope tarafından hesabınıza ödeme yapılmaktadır.

Elbette Periscope’da kazandığınız paranın tamamını ödeme olarak alamıyorsunuz. Toplam kazancınızız %30’u kadarını Periscope kendi kasasına alıyor. Kısaca kazancınızdan bir vergi dilimi kesintisi oluyor.

Fakat bizim ülkemizde çok geçerli bir para kazanma yöntemi gibi durmuyor. Çünkü ben neden Periscope’tan süper kalp satın alıp başka birine göndereyim. Tabi ki erotik yayınlar yapıyorsanız para saçmak isteyenler size bu kaplerden bolca gönderecektir.

canlı yayın yaparak para kazanmak

Periscope’tan para kazanmanın diğer yöntemleri

Periscope’tan para kazanma yöntemleri sadece süper kalp uygulaması ile sınırlı değil. Eğer Periscope yayınlarınızı çok fazla kişi takip ediyorsa ve fazlaca izlenme alıyorsanız içeriklerinize ürün yerleştirmesi yapabilirsiniz. Yani bir marka yada ürünü canlı yayınınız esnasında tanıtabilir yada yayın esnasında bir obje olarak gösterebilirsiniz.

Periscope yayınlarınıza ürün yerleştirme yapabilmeniz için öncelikle marka ve marka sahiplerinin size ulaşabilmesi adına profilinizde bir mail adresi yada iletişim numarasına yer vermeniz gerekiyor. Aksi taktirde markaların size ulaşması çok mümkün gözükmüyor.

Doğrusunu söylemek gerekirse Periscope yayınlarının ciddi paralar kazandıracak bir gelir modeli yok. Eğer bir şekilde Periscope’ta fenomen olduysanız ve ciddi bir takipçi kitleniz varsa para kazanmak için bu kitlenizi farklı platformlarda da sizi takip edecek şekilde yönlendirmeniz en güzeli olacaktır.

İnternet dijital reklam sektöründe ciddi paralar kazanmak istiyorsanız Google Adwords servisinin arka planda olduğu Youtube ve Google arama motoru sonuçlarında bir sanal mecrada yayın yapıyor olmak daha yerinde bir hareket olacaktır.

Bir cevap yazın