Paypal Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Sizlere bu yazımızda paypal nedir sorusuna cevap vereceğiz. Kısaca anlatacak olursak paypal, internet üzerinden çalışmakta olan bir ödeme sistemidir. İster kredi kartı kullanarak isterse de kullanmayarak internet üzerinden güvenli bir şekilde alışveris yapılmasını veya istenilen kişiye göre yalnızca bir e-posta adresi ile para gönderilmesini sağlamaktadır.

Paypal nasıl kullanılır?

Günümüzde paypal ile ödeme sistemi kullanan Türk alışveriş siteleri her geçen gün daha da yaygınlaşmaya başladı. Paypal ile ödeme yapmak istediğinizde ödeme sayfasına geldiğinizde paypal ödeme seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Ardından sizden paypal mail adresinizi ve şifrenizi soracak olan bir pencere açılacak. Burada ödeme onaylandığı zaman ise ücret kredi kartınızdan kesilecektir.

Paypal güvenli mi?

Paypal dünyanın en güvenilir ödeme sistemidir. Paypal ile kredi kartı eklemeden de para kabul edebilirsiniz. Ancak bu parayı yalnızca Türk sitelerinde harcayabilirsiniz.

Ticari ve bireysel baz üzerinden hizmet vermektedir. Ssl teknolojisinin getirmiş olduğu yüksek güvenlik düzeyi ile paranızı güvenli şekilde aktarabilirsiniz. Bununla birlikte paypal ile ödemelerinizde kredi kartı bilgileriniz alışveriş yapmış olduğunuz kurum ya da kişi tarafından görülmediği için tüm işlemlerinizi çok daha güvenilir bir şekilde yapabiliyorsunuz. Ancak paypal ülkemizinde şuanda kapanmıştır.

Arama Tags – Etiketler:

Paypal nedir, paypal nasıl kullanılır, paypal güvenli mi, paypal ile ödeme nedir.

Bir cevap yazın