Oyun Severlere Monitör Tavsiyesi

Oyun severlere monitör tavsiyesi için bir bilgisayarda öncelikle istenilen özelliklerde ön plana çıkan unsurlar ekran kartı, RAM ve işlemci gibi parçalar olsa da esas olan monitörlerdir. Eğer yüksek kalitede bir oyun keyfi ve aynı zamanda yüksek kalitede bir görüntü için ilk sırada monitörler geliyor.

Oyun esnasında renk geçişlerinin iyi ve güzel olması, oyun içinde oluşan renk farklılıklarını düzenleyen ve anında yanıt düzeyinin yüksek olan bir monitöre sahipseniz oyundan alacağınız keyif gayet tatmin edici olacaktır. Bu duruma ek olarak oyuncular için özel olarak tasarlanmış bir monitöre sahip olursanız oyundan alacağınız keyif hat safhalara kadar çıkacaktır.

Oyun Severlere Monitör Tavsiyesi

ASUS VN serisine baktığımızda hem dikkatleri üzerine çekiyor aynı zamanda boyutsal olarak ince çerçeveli çözüm sunarak çok sayıda ekran kullananlar için dikkat çekici bir hal almış. 23,6 inç monitöre sahip,1cm’den daha ince olan çerçevesi oyun severler için kullanışlı ve şık konumda.

Aynı zamanda ince ve zarif çerçevesi ile az yer kenarıyla rahatlık ve şıklıktan ödün vermeden daha geniş ve iyi bir görüntü sunuyor. Dairesel bir yapıya sahip olan ayak zarif görüntü sunarken, ekranın arka kısımları çizilmeye karşı dayanıklı bir yapıda. VN247H ayrıca birden fazla monitör kullananlar için uygun bir çözüm sunmakta.

VN247H, Full HD (1920×1080) desteği ile oyun severler için dikkat çekici renk bakımından zengin, etkileyici bir oyun âleminin kapılarını açıyor. Ürün iki adet HDMI ve D-Sub girişleri gibi bağlantılarıyla birden çok imkânı sunuyor. Aynı zamanda 1ms (GTG) tepkisi süresi ve Trace Free teknolojisi ile hareketli, aktif sahnelerdeki geçiş ve sahnelerde ki bulanıklık olmasını önüne geçerek, daha net ve etkileyici görüntüler kullanıcısına sunmakta.

Kontrastı ayarını uygun halde kullanarak keskinliği gayet iyi bir şekilde kullanıcına sunmakta. Arka plandaki ışıkları daha derin siyah ve en parlak beyazı kullanıcılara sunuyor. 80.000.000:1 oranındaki ASUS Smart Contrast Ratio ve 250 cd/m2 parlaklığını kullanarak oyun severlere sunmaktadır.

ASUS’a ait olan QuickFit Virtual Scale gibi özelliğin yer aldığı VN247H, baskı almadan önce fotoğraf ve belgelerin gerçek boyutlarını sizlere ekran üzerinde sunarak görebilmenizi sağlıyor. Bu özelliği aktif olarak kullanmanızı sağlayan özellik ise monitörde yer alan bir tuşla aktif olarak kullanmanıza imkân sağlıyor. Böylelikle çok büyük kolaylık sağlayarak sanal olarak baskı almadan gerçek boyutular da fotoğraflarınızı ayarlaya bilir ve baskınızı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın