Opera Tarayıcısı Yavaş Yavaş Yükselişe Geçti

Son dönemde atağa geçen Opera tarayıcı yakın bir gelecek içerisinde Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi tarayıcıları geride bırakacak gibi görünüyor. Kısa bir zaman dilimi içerisinde yazılımcı şirket tarayıcıyı o kadar ciddi bir şekilde geliştirdi ki piyasa içerisinde indirme rakamları en yüksek tarayıcılardan birisi haline gelerek çok ciddi anlamda fark yarattı.

En iyi web tarayıcısı tartışması çok ciddi anlamda devam ederken geçtiğimiz dönemde Microsoft Edge sisteminin de bu rekabete katılması çok ciddi anlamda fark yarattı. Ancak Opera, zaman içerisinde diğer tarayıcılar ile birlikte kendisini denk hale getirerek aslında Chrome’u da bir nevi tehlike altına atan tarayıcılardan birisi haline geldi.

RAM’den Tüketen Tarayıcıları Unutun

Google Chrome, bildiğiniz gibi çalışma mantığı nedeni ile RAM tüketimi yaparak bilgisayarımızın çok ciddi anlamda yavaşlamasına ve hatta çok uzun süre çok sekmeli kullanım yaptığımız zaman donmalara dahi neden oluyor. Opera, sizlere zaman içerisinde Chrome içerisindeki eklentileri kullanabilme imkanı sunan bir tarayıcı haline geldi ki bu da güzel bir imkan.

Opera tarayıcının yeni sürümleri ile birlikte görsel anlamda da yenilikler meydana getirildi. Bizlerde bu anlamda görsel olarak en ciddi yenilikleri sizlere sunmak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istedik. Opera, diğer tarayıcılar için çok iyi bir alternatif olacak.

Bir cevap yazın