Ana sayfa Rehber Opencart ile E-Ticaret Sitesi Kurmak

Opencart ile E-Ticaret Sitesi Kurmak

PAYLAŞ

Açık kaynak kodlu web sitesi yazılı olan Opencart son yıllarda yükselen bir popülerlik ile kullanıcı sayısını arttırıyor. Opencart ile e-ticaret sitesi kurmak isteyenler mevcut örnekleri ve kurumsal e-ticaret sitelerini incelediklerinde oldukça pozitif mesajlar almaktadır. Opencart web sitesi yazılımının açık kaynak kodlu olması diğer bir ifadeyle kodlarında değişiklik yapılabilir olması da diğer bir avantaj. Birçok ücretli web sitesi yazılı size değişikli hakkını kısıtlayabiliyor.

Opencart ücretsiz bir e-ticaret yazılımıdır. Opencart kurulumu yaptıktan sonra sitenin ve sistemin çalışmasını sağlayan “modüller” ile karşılaşacaksınız. WordPress sitelerde “eklentiler” olarak karşılaştığımız benzer bir durum Opencart sistemlerde modül olarak sunuluyor. Modüller herhangi bir arzu ve isteğe uygun olarak web sitenizde değişikli yaptıran küçük uygulamalardır. Örneğin web sitenizde hava durumu eklemek için hava durumu modülü indirmelisiniz.

Opencart e-ticaret çözümlerine odaklandığı için sanal pos, üye kaydı, kargo detayları, ürün açıklamaları, ürün fotoğrafları gibi görünür alanlara önem vermektedir. Sitenizi yönetmek için ise güçlü bir altyapıya sahip yönetim paneli yer alıyor. Yönetim paneli vasıtasıyla tüm işlerinizi yürütebilirsiniz.

Opencart ile e-ticaret sitesi kurmak için sitenize güçlü bir e-ticaret teması satın alın. Temalar bünyesinde birçok modül ve ekstra özellik barındırmaktadır. Web sitelerinin satışlarında yüksek rakamların elde edilebilmesi için ürünün kolay erişilmesi, kolay sipariş verilmesi, kolay ödeme yapılması gerekir. Eğer bu zinciri sağlıklı olarak işleten bir Opencart teması bulursanız kaçırmayın. Themeforest sitesinden destek alabilirsiniz.

Opencart ile e-ticaret sitesi açmayı düşünüyorsanız ve projeniz büyük bir proje ise güçlü bir sunucu tedarik edin. İyi ve kaliteli bir sunucu site açılış hızını arttırır, gelen ziyaretçilerin işlerini kolaylaştırır ve satışlarda yükselen bir ivme sağlar. Bu yüzden kaliteden ödün vermeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here