Rehber

OneDrive Nedir Niçin Kullanılır ?

One Drive Eski adıyla SkyDrive Nedir sorusunu sormadan önce küçük bir not yazayım.Eskiden internet hızlarımız 56K lardan ibaretti Adsl e geçtik geçeli bir nefes almaya başladık.. Daha sonra GenişBand internet ve Fiber internete ulaşana kadar binbir badireler atlattık…

İnternet hızlandıkça bu oranda farklı farklı hizmetler çıkmaya başladı. Bant genişlikleri arttıkça artık Karşıya Yükleme (Upload) vede Karşıdan İndirmeler ( Download) artık çok rahalıkla yapılabilir hale geldi…Bununla birlikte şirketler artık büyük bir hızla Bulut Hesaplarına yöneldiler şirketlerinin arşivlerini artık özel firmalara vermekle birlikte donanım ve Depo maliyetlerinden yavaş yavaş kurtulmaya başladılar işlerine odaklandılar…

Microsoft-OneDrive

Biz ev kullanıcılarının kişisel kullanabilecekleri bulut hesapları sayesinde birçok verimizin güvenliği sağlamakla birlikte Heryerden ulaşabilir hal almaya başladı.Bu hizmetlerden birisinide Nitekim Microsoft firmasının çıkarmış olduğu; One Drive’dır.

One Drive hem ücretsiz hemde hayat kurtaran bir durumdur.Örnek Olarak bir telefonumuz var ve 100-1000 adet resim çekiyoruz.. işlerimizin yoğunluğundan Pc mize yedekleyemeyesekte One Drive sayesinde otomatik olarak kendi hesabımıza yükleniyor ve ardından veri kayıplarının önüne çok iyi bir şekilde geçmiş oluyoruz.. Tabiki bu hizmetin ücretsiz olanı 15 gb ama Premium paketler alarak birnevi SanalDisk elde etmiş oluyoruz..

CNET_Cloud_Storage_roundup

Onedrive Nasıl Kullanılır ?

OneDrive ile işiniz ve hayatınıza dair her şey tek bir yerde. Kişisel dosyalarınız için ücretsiz çevrimiçi depolama alanı sunar, böylece bunlara Android cihazınızdan, bilgisayarınızdan (PC veya Mac) ve kullandığınız diğer cihazlardan erişebilirsiniz. Ayrıca OneDrive İş sayesinde işle ilgili dosyalarınız için de depolama alanına sahip olabilir, bu dosyalar üzerinde işbirliği yapabilir ve bunları iş yerinizde veya okulunuzda başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Android için OneDrive uygulaması, hareket halindeyken kişisel veya işle ilgili dosyalarınızla kolay bir şekilde çalışmanızı sağlar:• Kendi OneDrive dosyalarınıza ve başkalarının sizinle paylaştığı dosyalara ulaşın.
• Kamera yedeklemesini kullanarak fotoğrafları ve videoları kişisel OneDrive hesabınıza otomatik olarak yükleyin.
• Dosyalarınızı paylaşın.
• Dosyaları taşıyın, silin, yeniden adlandırın ve yeni klasörler oluşturun.
• OneDrive dosyalarınızı, Office uygulamaları dahil olmak üzere diğer uygulamalarda açın.
• En son açtığınız belgelere hızlı bir şekilde erişin.
• Dosya ve klasörleriniz de arama yapın.

Not:
OneDrive İş\’te oturum açabilmeniz için kuruluşunuzun uygun bir SharePoint Online veya Office 365 işletme abonelik planına sahip olması gerekir. Şirket içi dizin hesabıyla oturum açamazsınız.
Kamera yedekleme, arama, sıralama ve OneDrive İş hesaplarını ekleme özelliği yalnızca Android 4.0 veya üzeri sürümleri çalıştıran cihazlarda kullanılabilir.

Ayrıca; windows içinde Masaüstü sürümleri mevcuttur.. bu da dosyalarımızı heryerden izleme şansını sağlıyor.. Win7 den sonra işletim sistemine gömülü olarak gelmektedir..

Onedrive’ın nasıl kullanıldığını öğrenmek için altta bulunan videoyu takip edebilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top