Öğretmenler İçin Yazıcı Tavsiyesi

Türkiye’de yapılan mesleklere şöyle bir göz attığımızda en çok yazıcıdan çıktı alma ihtiyacı hisseden meslek grubu sanıyorum öğretmenlerdir. Devlet her ne kadar yeterli materyal verdiğini iddia etsede. Her öğretmenin yazıcı ile ilgili işi mutlaka olur. Özellikle ülkenin doğusunda yada kırsal kesimlerinde görev yapıyorsanız bir internet kafe bulmaya çalışmak yada fotokopici aramak hem zaman kaybına hem de maddi manevi kayıplara sebep olmaktadır. Bunun yerine eve bir yazıcı alıp bu işleri bu yazıcı üzerinden halletmek daha kolay olacaktır.

Ancak burada bir sorun ortaya çıkıyor; doğru yazıcı hangisi? Bir defa eve alacağınız yazıcıda olması gereken özellikleri sıralayacak olursak;

  • Lazer yazıcı olacak (hem son teknoloji hem de ekonomik)
  • Düşük ücretlere dolan bir kartuş – tonere sahip olacak
  • Muadil kartuş yada tonerle çalışabilecek
  • Renkli olmasına gerek yok ancak siyah beyaz baskısı çok fazla sayıda çıktı alabilecek
  • Sürekli arızalanmayacak, tayinlere ve taşınmalara dayanıklı olacak
  • Mümkünse kağıdı arkalı önlü kullanabilecek yani insana ihtiyaç duymadan kağıdı kendisi iki türlü yazmak için konumlayabilecek.
  • Eğer fiyatı çok artırmayacaksa wifi üzerinden yani kablosuz bir şekilde yazıcıya bağlanıp çıktı alınabilecek.

Evet ideal bir öğretmen için ideal yazıcı özelliklerini belirledik. Peki bu şartlara uygun yazıcılar hangileri şimdi onlara bakalım.

Evde kullanmak için yazıcı tavsiyesi 2017

Açıkcası çok fazla model önerip kafanızı karıştırmak istemiyorum. 2 tane sağlam model önerip işi bitireceğim.

Samsung SL-M2020W Wi-Fi Mono Laser Yazıcı (Liste Fiyatı 299 TL)

Her şeyden önce çok sessiz ve hızlı çalışan bir yazıcı. Dakikada tam 21 sayfa basabiliyor. Bunun yanında cep telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan tek tuşla kablosuz bir şekilde yazdırma emri verebilirsiniz. Kullanımı son derece kolay. İçerisindeki demo tonerle bile sayfalarca yazı yazdırabilirsiniz. Baskı kaliteside  takdire şayan. Tam bir fiyat performans ürünü.

Ricoh SP150 Siyah Beyaz Mono Lazer Yazıcı (Liste Fiyatı 178 TL)

Önerilen diğer ürüne göre daha alt kalitede bir ürün ancak 300 liralık samsung yazıcının yaptığı her işi tek başına yapabilecek kapasitede. Kablosuz marifetiyle çıktı alabiliyorsunuz. Tek eksisi diğer yazıcılara oranla  tonerinin biraz daha çabuk bitmesi. Ancak fiyat anlamında çok uygun. Eğer muadil bir toner bulabilirseniz sizi uzun yıllar götürecektir.

Editor Notu:

İnsanlarımızın çoğu çok fonksiyonlu yazıcılara çok yüksek fiyatlar ödüyor ancak bu tarz yazıcıların satış sonrası maliyetleride çok yüksek oluyor. Yani hem bakım masrafları hem de kartuş – toner masrafları çok fazla olmakta. Yani ekstradan fotokopi ve tarayıcı sahibi oldum derken dünya kadar para ödemeye gerek yok. Eğer standart ama iş görecek bir yazıcı arıyorsanız yukarıda önerilen ürünler sizi pişman etmeyecektir. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın