Ana sayfa Rehber Öğrenciler İçin Ücretsiz Windows 8.1 Lisansı

Öğrenciler İçin Ücretsiz Windows 8.1 Lisansı

Son dönemde Microsoft firması öğrenciler için ücretsiz ürün kodları dağıtmaya başladı. Yani piyasaya ücretli olarak lisans dağıttığı programları öğrenciler için ücretsiz versiyonlar şeklinde indirilebilir hale getirdi. Ülkemizde yüksek kur fiyatları sebebiyle genellikle crack ve lisanssız şekilde kullanılan yazılımlar öğrenciler için ücretsiz kullanılabilir hale geldi.

Bu yazılımların başında Windows 8.1 industry pro işletim sistemi ve Microsoft office gibi temel yazılımlarda bulunuyor. Ancak pek çok öğrenci arkadaş bu yazılımları nasıl indireceğini ve lisanslı bir biçimde nasıl kullanılacağını bilmiyor. Bu konuda sorun yaşayan arkadaşlar aşağıdaki adımları takip ederek sorunsuz bir şekilde güncel Window sürümlerini yada farklı yazılım programlarını bilgisayarlarına bedava indirebiliyorlar.

Önceleri Microsoft bu iş ve işlemleri kendi web sitesi üzerinden yapmaktaydı. Ancak şimdilerde üniversitelerin ve eğitim kuruluşlarının yaptıkları anlaşmalara göre öğrencilerine ve akademik personeline ücretsiz yada indirimli sunduğu yazılımların görüntülendiği sayfa tek bir site üzerinde toplandı.

Bu site sayesinde eğer üniversitenin ismi uzantılı bir mail adresine sahipseniz güncel bilgisayar programlarını ücretsiz edinebiliyorsunuz. Şimdi detaylara geçelim.

Öğrencilere Bedava Windows 8.1 Pro Kurulumu

Öncelikle onthehub.com üzerinden mail adresine sahip olduğunuz okulun hangi yazılımlarla anlaşmalı olduğunu görmeniz  gerekiyor. Bunun için ilgili sayfaya giriş yaptıktan sonra Ülke ismini ve Üniversite ismini seçiyoruz. Hemen alt tarafta ücretsiz indirebileceğimiz yazılımlar görünüyor.

İstanbul Üniversitesi öğrencileri Windows 10‘u ücretsiz bir şekilde indirebiliyorlar. Sizde okulunuzu seçerek anlaşmalı olduğu ücretsiz yazılımlarından yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz indirmek istediğiniz ürünü seçtikten sonra sonraki sayfada mailadiniz@universiteadi.com mail adresinizle kayıt olabilirsiniz. Yazılımı indirdikten sonra mail adresinize gelen aktivasyon kodu ile işletim sisteminizi etkinleştirebilirsiniz.

Öğrenciler için Windows 10 gelecek mi?

Öğrenciler adına ücretsiz Windows 10 dağıtımı anlaşması olan üniversiteler mevcut. Ayrıca Windows 8.1 Pro işletim sistemini de Windows 10’a yükseltmeniz ihtimal dahilinde. Ancak ücretsiz windows 10 dağıtımı anlaşması olan üniversitelerimizin sayısı malesef çok az.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here