Öğrenciler İçin Ücretsiz Windows 8.1 Lisansı

Son dönemde Microsoft firması öğrenciler için ücretsiz ürün kodları dağıtmaya başladı. Yani piyasaya ücretli olarak lisans dağıttığı programları öğrenciler için ücretsiz versiyonlar şeklinde indirilebilir hale getirdi. Ülkemizde yüksek kur fiyatları sebebiyle genellikle crack ve lisanssız şekilde kullanılan yazılımlar öğrenciler için ücretsiz kullanılabilir hale geldi.

Bu yazılımların başında Windows 8.1 industry pro işletim sistemi ve Microsoft office gibi temel yazılımlarda bulunuyor. Ancak pek çok öğrenci arkadaş bu yazılımları nasıl indireceğini ve lisanslı bir biçimde nasıl kullanılacağını bilmiyor. Bu konuda sorun yaşayan arkadaşlar aşağıdaki adımları takip ederek sorunsuz bir şekilde ”windows embedded 8.1 industry pro” işletim sistemine sahip olabilirler.

Öğrencilere Bedava Windows 8.1 Pro Kurulumu

1-) Eğer üniversiteniz size .edu uzantılı bir mail adresi vermiş ise buradan Microsoft’un aktivasyon sayfasını ziyaret edip formu doldurun. Bu sayfadan da işletim sisteminin iso kalıp dosyasını indirerek dvd yada usb yardımıyla bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Usb belleğinizi format atmak için nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız burayı detaylı inceleyebilirsiniz.

2-) Eğer .edu uzantlı bir mail adresiniz yoksa okulunuzun size vermiş olduğu öğrenci kimlik kartının fotoğrafını çekerek sisteme yükleyebilir ve ücretsiz dağıtımdan yararlanabilirsiniz.

Kafası karışanlar için; ilk olarak işletim sistemini 1.madde de bulunan linkten indirip cihazınıza kuruyorsunuz. İşletim sistemini cihazınıza kurduktan sonra yukarıda bulunan iki maddeden hangisi size uyuyorsa o yolla başvurunuzu yapıyorsunuz. Yaklaşık 5 iş günü içerisinde başvurunuz onaylandığı takdirde mail adresinize “verify code” diye bilinen aktivasyon kodu geliyor. Bu kod ile işletim sisteminizin lisanslı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Öğrenciler için Windows 10 gelecek mi?

Şu an için öğrenciler adına ücretsiz Windows 10 dağıtımı yok. Aynı şekilde Windows 8.1 Pro işletim sisteminide Windows 10’a yükseltmeniz münkün gözükmüyor. Ancak ilerleyen günlerde Windows 10’un öğrenciler için ücretsiz dağıtılabileceği Microsoft tarafından gelen dedikodular arasında. Hepsi bu kadar.

1 Yorum
  • Merhabalar, bu windows sürümünü kullanmak istiyorum fakat, dreamspark sitesi kapanmış görünüyor, yeni bir adres veya yöntem varsa haberi güncelleyebilir misiniz?

Bir cevap yazın