Nokia 5 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Son dönemlerde sektörün en çok konuşulan markalarından birisi olan Nokia 5 modeline ait dedikodular da çok ciddi anlamda ön plana çıkmaya devam ediyor. Nokia 3 modeli ile birlikte piyasaya çok ciddi bir giriş yapma hazırlığı içerisinde olan ve kısa zaman içerisinde akıllı telefon sektörünün de lider markalarından olacak olan Nokia’nın yeni cihazı ile alakalı olarak haberler çıktı.

Nokia 5 teknik özellikleri ile alakalı olarak yabancı kaynakların elde ettiği bilgilere göre piyasaya yeni bir lider daha çıkacak gibi görünüyor. Öyle ki Nokia markasının uzun süren sessizliğini bu tip cihazlar ile birlikte bozması da ayrıca ironik bir durum. Nokia reis ciddi bir hızla gelecek gibi görünüyor.

Nokia 5 Teknik Özellikleri Neler Olacak?

  1. 5.2 inç 720 x 1280 piksel (HD) ekran
  2. Android 7.0 Nougat işletim sistemi
  3. Qualcomm Snapdragon 430 çipseti
  4. Adreno 505 grafik işlem birimi
  5. 2GB RAM
  6. 13MP arka 8MP ön kamera
  7. 16GB depolama + MicroSD kart desteği

şeklinde sızdırılan özellikler ile birlikte gelecek olan cihazın Nokia markasına has bir kasa tasarımı ile geleceğini ek olarak söylememize gerek yok sanırım. Türkiye genelinde de Nokia’nın yeni cihazlarına karşı yoğun bir ilgi durumu söz konusu ki yakın bir zaman dilimi içerisinde sitemizde de Nokia markasının yeni cihazlarına yönelik çok daha fazla haber bulabileceksiniz.

Bir cevap yazın