Nike Otomatik Bağcıklı Ayakkabılar (HyperAdapt)

Tekenoloji gündelik hayata girdikçe kıyafetten tutun da ev içerisinde yer alan her alanda, her üründe de etkisi gösteriyor. Nike HyperAdapt olarak isimlendirilen otomatik bağcıklı ayakkabılar giyildiğinde kendiliğinden kapanan bir yapıya sahip. Nike tarafından üretilen bu ayakkabılar ülkemizde henüz satışa çıkmazken yurtdışında bazı ülkelerde 2017 başından itibaren satışa çıkarıldı.

Nike otomatik bağcıklı ayakkabılar bazı dijital ve aksiyon sinema filmlerinden esinlenmişe benziyor. Ayağınızı Nike HyperAdapt özellikli spor ayakkabıya hafifçe yerleştirip içerisine koymanız yeterli oluyor. Bu ayakkabı modelleri ilk giyim halinde zaten ağzı geniş bir spor yapıya sahip dolayısıyla kolayca giyilebiliyor. Ayak tam olarak yere bastığında ise bilek kısmından bağcıklar otomatik algılama yaparak harekete geçiyor. Harekete geçen otomatik sistem ise ayakkabıyı tamamen giymeye olanak sağlıyor.

Nike HyperAdapt Ayakkabı Fiyatları

Nike tarafından üstün teknoloji ile piyasaya sürülen hyperadapt spor ayakkabılar 2017 yılı ile birlikte satışa çıkarıldı. Çalışmaları 2015 yılında duyurulan bu özel ayakkabı oldukça uçuk bir fiyatla satılıyor. HyperAdapt ayakkabılar şu an Ebay ve bazı alışveriş sitelerinde satışta. Başlangıçta 720 dolardan satışa çıkması beklenen bu ayakkabılar modeline göre 1.500 dolardan satışa çıkarıldığı görülüyor. 6.000 dolara varan fiyatlarla alıcı buluyor.

Hali hazırda piyasada yer alan Nike HyperAdapt (Nike otomatik bağcıklı ayakkabılar) siyah model, üzeri bez stil olarak üretiliyor. Teknolojinin yeni olması fiyatların pahalı olmasında etkili oluyor.

Dünyada yaşanan teknolojik gelişmeler ne yazık ki ülkemizde hem ucuz satılmıyor hem de erken gelmiyor. Gönül isterdi ki ülkemizde de bu tarz seri üretimler olsun ve vergisi az olarak alıcı bulsun. Yıllara meydan okuyan tecrübesi ve kalitesi ile Nike ayakkabılar hem çok tutulmaya hem de tüketiciyi heyecanlandırmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın