Next Minix COOL Uydu Alıcısı

Merhaba evinde monitörü olup da ; uydu alıcısı özelliği olmayan  Hd yayınları izleyebilmek adına üretilmiş bir cihazdır. Next Minix COOL Next firmasının getirtmiş olduğu kompakt boyutları ile tüm kullanıcalara hitap eden bir cihazdır.

Next Minix COOL uydu alıcısının ; 8000 adet Tv+Radyo kanal hafızası ( her ne kadar kullanmasakda) bulunmaktadır.128MB DDR SD RAM sayesinde kanal geçişleri yeterli düzeyde hızlıdır. Yayınların kalitesine göre (HD/SD) kanal geçişleri farkedecektir. Kanalların durumuna göre FULLHD özellik sunması muhtemeldir. Tabiki bunu upscaling (Sanal bir şekilde Üst Çözünürlüğe yükseltme ) şeklinde de yapabilir.

Dahili Usb 2.0 sayesinde çeşitli multimedya dosyalarınızı oynatabilir Next Minix COOL Uydu Alıcısı multimedya merkezine (AVI, MKV, VOB, DAT, TS, MPG, MP4) çevirebilirsiniz.Ayrıca usb belleğe kanal rehberini yükleyerek herhangi bir olumsuzlukla karşılaşıldığında geri yükleme imkanı sunmaktadır.

En güzel özelliklerinden biriside taşınabilir hard disk(NTFS FORMATI) kanallardaki görüntüleri kaydedebilir ; Gerekli durumlarda TİMESHİFT özelliğiyle yayını geri ileri yapabilirsiniz.

Uydudan kanal/yazılım güncellemesi yaparak cihazınızın kanallarını rahat bir şekilde güncelleyebilir dahili yazılım(Firmware) güncellemesi sayesinde cihazınıza  hız ve yeni özellikler kazandırabilirsiniz.

Dışarıdan bağlanılan Usb Wifi aparatı (RALINK 5320) sayesinde youtube hava durumu gibi çeşitli eklentileri izleyebilirsiniz.Hava durumunu takip edebilirsiniz.

Coaxial SPDIF Ses Çıkışı /RCA Analog Ses Ve Görüntü Çıkışı sayesinde her türlü bağlantı ve ses /Görüntü aktarma yeteneğine sahiptir.Tv nin arkasına saklayarak  görüntü kirliliğinin önüne geçmiş olursunuz.Arka tarafından ön tarafa gelen uzantı sayesinde uzaktan kumandanın alıcısı rahat bir şekilde konumlandırabilirsiniz.

 

110240527-3-next_minix_hd_cool_uydu_alici

Next Minix HD Cool Full HD

– 8000 TV ve Radyo Kanalı Hafızası
– 8MB Flash Bellek
– 128MB DDR SD RAM
– HDMI Çıkışından Full HD (1080p) Çözünürlük Desteği
– USB 2.0 Girişi
– NTFS ve FAT Dosya Sistemleri ile Tam Uyumlu
– USB Belleğe Kanal Yedekleme ve Geri Yükleme İmkanı
– PVR ve TimeShift özelliği (Harici bellek ile)
– Güçlü Medya Oynatıcısı ve Kayıt Yönetimi
(AVI, MKV, VOB, DAT, TS, MPG, MP4)
– HD, SD ve MPEG-4 Yayınları İzleyebilme
– Çoklu Dilde Menü Desteği
– Tam Fonksiyonlu Kanal Düzenleme Seçenekleri
– Otomatik (Kör) Tarama Özelliği
– Altyazı ve Teletext Desteği
– 7 Günlük Elektronik Program Rehberi (EPG)
– 32 Favori Grubu
– Uydudan Otomatik Yazılım ve Kanal Güncelleme
– Kablosuz Ağlara Bağlanabilme
(Sadece önerilen USB Wi-Fi Aygıtları ile)
– Ferdi, Merkezi ve Motorlu Çanak Sistemleriyle Uyumlu
– YouTube, Hava Durumu, RSS Eklentileriyle Eğlence Uzmanı*
*(USB Wi-Fi Bağlantısı ile)
– TV Arkasına Gizlenebilen Mini Dizayn
– 12V Harici Adaptör ile Besleme
– Kabloyla Uzatılabilir LED Display ve IR Alıcı Göz
– Coaxial SPDIF Ses Çıkışı
– RCA Analog Ses Ve Görüntü Çıkışı
– TV Kontrollü Tam Fonksiyon Akıllı Kumanda

Sonuç Olarak ; Next Minix COOL Uydu Alıcısının kompakt boyutları çeşitli özellikleriyle çoğu kullanıcıların ilgisini çekecek ürün olduğunu düşünüyor vede tavsiye ediyorum.

Sorularınız ve Yorumlarınız için yorum bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın