NET Framework Yükleme Hatası Nasıl Çözülür?

Son günlerde bilgisayar kullanıcılarını ve bizim gibi teknocu geçinin tayfayı canından bezdiren bir sorun var. Bilgisayarınıza yüklemek istediğiniz herhangi bir yazılım için normal olarak net framework alt yapısı gerekebiliyor. Eğer yüklemek gerekiyorsa hadi tamam bir net framework yüklemesi yapayım diyorsun ama tam yüklemeyi yapacağınız esnada “net framework” zaten yüklü şeklinde bir hata oluşuyor. Program Ekle Kaldır menüsünde gözüken framework yüklemesini kaldırmış olsanız bile bu hatadan kurtulamıyorsunuz. İşte böyle durumlarda kullanmak için üretilmiş bir üçüncü parti yazılımı sizlerle tanıştırmak istiyoruz. Hazırsanız başlayalım.

Net Framework 4 zaten yüklü hatası nasıl çözülür?

Eğer sisteminize herhangi bir program kurmak istediğinizde bu tarzda bir hata alıyorsanız üzülerek belirtmek gerekiyor ki üçüncü parti bir yazılım kullanmak zorundasınız. Yani cihazınıza basit bir program indirerek net framework yükleme geçmişinizi temizleyebilirsiniz. Öncelikle buradan bahsedilen basit programı bilgisayarınıza indirin.

net-framework-zaten-yuklu-hatasi

Ardından programın yapacağı framework temizliğinin ardından size lazım olan framework versiyonunu yükleyerek işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın