MyBestOffersToday Programı Nasıl Kaldırılır?

Kimse alınmasın ama bilgisayar ve internet piyasasından çok anlamayan bazı arkadaşlar, herhangi bir program yüklerken olmadık bir virüs türevi yazılımları cihazlarına bulaştırmayı çok güzel başarıyorlar. Böyle durumlarda sonucunda da forumlarda yada Google gibi sitelerde dertlerine çözüm arıyorlar.

Kimi zaman kolay ve pratik bir çözüm bulabiliyorlar ancak çoğunlukla sistemlerine ya daha çok virüs bulaştırıyorlar yada format atmak zorunda kalıyorlar. Konuya geçmeden önce son bir sosyal mesaj vermem gerekirse; toplumumuzda bilgisayar okur yazarlığı denen kavramı biraz daha oturtmamız gerekiyor. Bilgisayar okur yazarlığı nedir konusunu bir başka yazıda detaylıca konuşalım. Konuya dönersek Mybestofferstoday genellikle birkaç program ile birlikte yüklenen bir zımbırtı.

MyBestOffersToday Programı Nasıl Kaldırılır

Mybestofferstoday virüsünden nasıl kurtulurum?

Adımları takip edin;
1-) Öncelikle Program Ekle/Kaldır’dan işe yaramayan yada haberiniz olmadan yüklenen yazılımları kaldırın.
2-) Google Chrome kullanıyorsanız Ayarlar kısmından tarayıcınızı sıfırlayın.
3-) Yine Chrome üzerinde gereksiz eklentileri, eklentiler bölümünden kaldırın.
4-) AdwCleaner programı ile bilgisayarınızı taratın.
5-) Sistem geri yüklemişi kullanarak cihazınızı eski bir tarihe döndürün.
6-) Son madde eğer hiçbir türlü kurutulamıyorsanız cihazınıza format atın.

Hani format atmayacaktık. Son noktada niye iş formata döndü dediğinizi duyar gibiyim. Eğer cihazınıza bulaşan yazılımdan kurtulmak mümkün olmuyorsa formata mecburuz çünkü bilgisayarlarımız yeri geldiğinde en mahrem nesnelerimizin bulunduğu cihazlar. Hal böyle olunca işimizi şansa bırakamayız değil mi?
Saygılarımla…

Bir cevap yazın