Mozilla Firefox Varsayılan Arama Motoru Nasıl Değiştirilir?

Her ne kadar ülkemizde yaygın olarak Google Chrome tarayıcısı kullanılıyor olsa da Mozilla Firefox taraftarları da azımsanacak derecede değil. Hal  böyle olunca Firefox tarayıcısı ile ilgilide merak edilen sorular fazla oluyor. Bildiğiniz gibi artık hiçbirimiz Google.com a gidip oradan bir arama yapmıyoruz. Zaten mevcut internet tarayıcılarının adres satırlarına aramak istediğimiz terimi yazıp enter yaptığımız zaten arama motoru sonuçları önümüze geliyor. Ancak Mozilla Firefox browser(tarayıcı) varsayılan olarak aramaları yandex arama motorunda yapıyor. Bu durumda birçok insan Yandex yerine Google arama motorunu kullanmayı talep ediyor. Peki bu değişiklik nasıl yapılır? Hazırsanız başlayalım.

Firefox Varsayılan Arama Motoru Nasıl Değiştirilir?

1-) Öncelikle Mozilla’yı açıp arama kısmına herhangi bir yazı yazarak alt tarafta bulunan bölmeden “Arama ayarlarını değiştir” seçeneğine tıklıyoruz.

 

2-) Açılan pencereden varsayılan olarak ayarlanmasını istediğimiz arama motorunu seçiyoruz.

Yapmamız gerekenler bu kadar. Artık adres satırına bir kelime yazıp aradığınızda istediğiniz arama motorundan getirilen sonuçlar önünüze çıkacaktır. Sadece Google değil birçok arama motoru alternatifi olduğunu da hatırlatalım.

Bir cevap yazın