Rehber

Modemin İnternet Işığı Kırmızı Yanıyor – Çözüm

Bizim gibi internet tutkunlarının internetle ilgili yaşanabilecek ne kadar sorunları var ise yaşadığını düşünmüşümdür hep. Yani ucundan kıyısından internet bağımlılığı olan her insanın mutlaka yaşadığı kronik modem hataları vardır.

Son dönemde ttnet’in dağıttığı yeni nesil internet modemlerinin çoğunda yaşanan bir sorun var bu sorunun tanımı modem üzerinde bulunan ışıklardan internet ışığının kırmızı yanması ve neticesinde internete girilememesi. Peki bu sorun bir çözümü var mı?

Zyxel modemde kırmızı ışık yanıyor ne yapmalıyım?

Her marka model internet modeming internet ışığı kırmızı yanabilir ancak özellikle Zyxel marka modemlerde internet ışığının kırmızı yanması sıkça rastlanan bir durum. Modeminizin dsl ışığı yeşil renkte ve yeşil yanıyor halde iken internet ışığınız kırmızı yanıyorsa modeminiz santralden IP alamıyor demektir.

İlk olarak bir cep telefonu yardımıyla modeme bağlanıp internete girmeyi deneyin eğer ışık yeşile dönmüyorsa müşteri hizmetlerini arayıp bir arıza kaydı oluşturun. İlgili teknik ekip sorununuzu çözecektir. TTNet Müşteri hizmetleri iletişim numarası 444 1 444. Ayrıca modemler için kırmızı ışığın ve ne anlama geldiği aşağıdaki görselde gösterilmiştir. Hepsi bu kadar.

Modemde sürekli yanan kırmızı internet ışığı sorunu için altta bulunan videoya göz atabilirsiniz.

Arama Tags & Etiketler :

internet ışığı kırmızı yanıyor, modemde internet ışığı kırmızı, modemin internet ışığı kırmızı yanıyor, modemde kırmızı ışık, modem internet ışığı kırmızı yanıyor, internet kırmızı yanıyor, modem internet ışığı kırmızı, ttnet modem kırmızı ışık,

6 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top