Modemin İnternet Işığı Kırmızı Yanıyor – Çözüm

Bizim gibi internet tutkunlarının internetle ilgili yaşanabilecek ne kadar sorunları var ise yaşadığını düşünmüşümdür hep. Yani ucundan kıyısından internet bağımlılığı olan her insanın mutlaka yaşadığı kronik modem hataları vardır.

Son dönemde ttnet’in dağıttığı yeni nesil internet modemlerinin çoğunda yaşanan bir sorun var bu sorunun tanımı modem üzerinde bulunan ışıklardan internet ışığının kırmızı yanması ve neticesinde internete girilememesi. Peki bu sorun bir çözümü var mı?

Zyxel modemde kırmızı ışık yanıyor ne yapmalıyım?

Her marka model internet modeming internet ışığı kırmızı yanabilir ancak özellikle Zyxel marka modemlerde internet ışığının kırmızı yanması sıkça rastlanan bir durum. Modeminizin dsl ışığı yeşil renkte ve yeşil yanıyor halde iken internet ışığınız kırmızı yanıyorsa modeminiz santralden IP alamıyor demektir. İlk olarak bir cep telefonu yardımıyla modeme bağlanıp internete girmeyi deneyin eğer ışık yeşile dönmüyorsa müşteri hizmetlerini arayıp bir arıza kaydı oluşturun. İlgili teknik ekip sorununuzu çözecektir. TTNet Müşteri hizmetleri iletişim numarası 444 1 444. Ayrıca modemler için kırmızı ışığın ve ne anlama geldiği aşağıdaki görselde gösterilmiştir. Hepsi bu kadar.

Arama Tags & Etiketler :

internet ışığı kırmızı yanıyor, modemde internet ışığı kırmızı, modemin internet ışığı kırmızı yanıyor, modemde kırmızı ışık, modem internet ışığı kırmızı yanıyor, internet kırmızı yanıyor, modem internet ışığı kırmızı, ttnet modem kırmızı ışık.

3 Yorum
  • ben bu sorunu son günlerde sıkça yaşamaya başladım modem ayarlarından fabrika ayarlarına dönüyorum bilgilerimi giriyorum internet geliyor ama belli aralıklarda 3.5 saat içerisinde tekrar internet ışığı kırmızıya dönüyor müşteri hizmetlerini aradım paralel hattınız var mı vs. bi süre iptal edin öyle kullanın dedi kestirip attı kesin bi çözüm varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim yani modem arızalı diye düşünmeye başladım…

  • Arıza kaydı bırakınca teknik ekip eve gelip mı sorunu çözer yoksa merkezden mı hallederler

Bir cevap yazın