Microsoft, Windows 10 Güvenlik Desteğini Çekiyor

Microsoft, bugün yaptığı açıklama ile birlikte aslında çok geniş bir kesimin ilginç olarak karşılayacağı bir açıklamaya imza attı. Windows 10 çıkarılalı henüz çok uzun bir süre olmadı ancak zaman içerisinde yaşanan gelişmeler ve ortaya çıkarılan seçenekler, kullanıcıları genellikle zorunlu bazı seçenekler sunmaya doğru itti diyebiliriz sanırım.

Satya Nadella önderliğindeki Microsoft ekibi, kısa bir zaman dilimi içerisinde Windows 10 işletim sisteminin yayınlanan ilk stabil sürümüne karşı verdikleri güvenlik desteğini çekeceklerini ve en kısa zaman içerisinde kullanıcıların işletim sistemi sürümünü güncellemeleri ile alakalı olarak somut adımlar atmaya başladı. Kısacası artık güncelleme yapmak zorunlu hale gelecek desek yanılıyor olmayız sanırım.

Güncellemeleri Hemen Uygulamaya Bakın

Microsoft şirketi, Windows 10 güncellemelerini herkese daha hızlı bir şekilde sunabilmek ve bu anlamda fikir sahibi olabilmeleri için her ne olursa olsun zorunlu olarak da bu desteği çekiyor. Kısacası güncelleme almayan ve hali hazırda Windows 10 işletim sisteminin ilk sürümünü kullananlar bu anlamda güncelleme yapmazlar ise oluşacak sorunlardan tamamen kendileri sorumlu olacaklar.

Yakın bir zaman dilimi içerisinde Windows 10 işletim sisteminde tespit edilen tüm güvenlik sorunları güncellemeler ile düzeltildi. Bundan sonraki süreçte de güncellemeler çok hızlı bir şekilde yapılacak ve sizlerde bu güncellemeleri almaya devam edin.

Bir cevap yazın