Ana Sayfa İncelemeler Yazılım İncelemeleri Microsoft Edge Nedir?

Microsoft Edge Nedir?

Paylaş

Son zamanlarda yavaş yavaş dilimize oturmaya başlayan bir internet tarayıcısı var; Microsoft Edge. Peki nedir bu Microsoft Edge. Microsoft Windows 10 sürümünü bilgisayar tablet ve diğer sistemlerde kullandırmaya başlamadan 21 Ocak 2015 tarinde resmi olarak yeni bir internet tarayıcısının üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Bildğiniz gibi artık Internet Explorer çoktan tarih oldu. Neden diye sorarsanız Google Chrome ve Tilkigillerin Mozillası ile baş edecek bir hali kalmamıştı. Sürekli şikayet edilen ve bizlerin deyimiyle kasan Internet Explorer’ı ortadan kaldırmak isteyen Microsoft, Microsoft Edge adında yeni bir internet tarayıcısı tasarladı.

microsoft edge nedir, microsoft edge kurulum

Microsoft Edge Tarayıcısının Ne Özelliği var?

Bir defa Edge, Internet Explorer’da bizi canımızdan bezdiren Activex teknolojisinden tamamen sıyrılmış halde. Bu da modern web arayüzlerinde daha hızlı geçişler ve efektif kullanım demek oluyor. Ayrıca Microsoft’un Onedrive, Outlook benzeri uygulamalarını sıkça kullanıyorsanız sizlerede iyi haberler var. Microsoft Edge Onedrive, Cortana gibi diğer hizmetlerle tam uyumlu hale getirildi, bu hizmetlere ulaşmanız artık çok daha kolay.

Ayrıca Microsoft Edge’de gizli sekmenin nasıl açıldığını öğrenmek için burayı inceleyebilirsiniz.

Microsoft Edge’i Nasıl İndirebilirim?

Şimdilik sadece Windows 10 paketinin içinde gelen Microsoft Edge, çok yakında paket halinde indirilebilir noktaya gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here