Ana sayfa Haberler Microsoft Binlerce Kişiyi İşten Çıkarıyor

Microsoft Binlerce Kişiyi İşten Çıkarıyor

Dünyanın en büyük markalarından birisi olarak dikkatleri çeken Microsoft, zaman içerisinde diğer markaların çok ciddi bir şekilde atak yapması ile birlikte yavaş yavaş geri planda kalmaya başladı ki bu durum aslında çok da fazla hoş karşılanan ve alışıldık bir durum değil. Son dönemlerde de bunun çözümü üzerine baya baya düşünüyorlar sanırım.

Microsoft çalışanları, zaman içerisinde aslında yeniliklere ayak uyduramadı ve Google kadar dahi kendilerini geliştiremedikleri için bu piyasada geri kalmak durumunda oldular ve nitekim Microsoft SEO’su Satya Nadella, bu konuya kesin bir çözüm getirmek amacı ile ekibi baştan aşağıya yenileme yoluna gittiler.

Microsoft şirketi, borsaya bundan bir süre öncesinde yaptığı açıklamada 3000 kişiyi resmi olarak işten çıkaracağını ve ekibi baştan aşağıya yenileceğini duyurmuştu. Ki baktığımızda kovulan ekip zaten ilk zamanlardan beri bu ekibi oluşturuyor ancak artık beyin değişikliği zamanı gelmişti ve bu işe omurga kısmından çok ciddi bir hız ile başlandı gibi de görünüyor.

Son olarak 700 kişinin daha işine son verileceğinin açıklanması ile birlikte Microsoft şirketinin baştan aşağıya köklü olarak yenileceğini net olarak görebilme şansına sahip olduk. Ne gibi gelişmeler yaşanacak bilemiyoruz ancak umuyoruz ki bu yeni ekip ile birlikte çok daha avantajlı ve Google ya da Apple şirketlerine rakip olacak sistemler ortaya çıkar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here