Melih Kahveci ile Bir Sevdaluk Aşk

Merhaba Arkadaşlar. Sizlere, yazın yola çıkacak için hem neşeli hem de Karadeniz in çılgın dalgaları misali yerimizden hop hop hoplatacak bir albüm tanıtımı yapacağım. Melih Kahveci benim lise yıllarımda en komik en güzel yıllarını geçirdiğim yakın bir arkadaşımdır , kardeşimdir. Yıllar geçse de araya mesafeler girse de hep yanımdaymışcasına beni neşelendiren zor zamanlarımda yanımda olan bir adamdır. Ona vefa borcu adına bu tanıtım yazısını  yazmak istedim.

Zaman zaman İzmit Fuar bölgesinin Güneş Sahnesi’nde özellikle Pişmaniye Festivali’nde, Sakarya Üniversitesi kampüslerinde konserler vermekteydi. Daha sonra Sertap Erener’in de aralarında bulunduğu Sesi Çok Güzel adlı yarışmada gereken başarıyı gösterdi ve Sertap Erener’in sözünü tutmasıyla çıkan albümü şu sıralar müzik marketlerde yerini almaktadır. Melih Kahvecinin Karadeniz müziğine taze bir kan misali faydalı olacağını ve değerli hemşerileri tarafından sahip çıkılacağı kanısındayım. 

Albüm Hakkında 

Karadeniz müziğinin genç yüzü ve sesi olan Melih Kahveci, DMC ve Talent İstanbul etiketli albümüne ismini veren “GÜNEŞ AÇTI” şarkısı ile çıkış yapıyor. Şarkının bir kısmında Karadeniz arabesk müziği zaman zaman  da Kazım Koyuncu esintileri oluşturmaktadır. Karadeniz ‘in her yöresine ait on iki şarkının yer aldığı albümün çıkış şarkısı “GÜNEŞ AÇTI” ‘nın klip yönetmenliğini Erdi Sevinç üstlenmektedir. Albüm fotoğrafları ise Fethi Karaduman tarafından çekildi. Albümün içinde  toplam 12 parça bulunmaktadır.  Ayrıca biricik sevdiği bayan için  bestelemiş olduğu Sevdaluk adlı bestesini de  bu albümde yer vermiş siz dinleyicilerin beğenilerini beklemektedir. Albümde kederli parçaların olduğu kadar Karadeniz ikliminin oluşturmuş olduğu Anonim parçalarda yer almaktadır. Anonim olarak söylenmiş parçalar sanatçının nağmelerini tanıtacağı bir nevi intro misali kulaklarımıza merhaba dercesine sunmaktadır. Sertab Erener “SESİ ÇOK GÜZEL” yarışmasından tanıdığımız Melih Kahveci’ye verdiği sözü tuttu ve kendisine “GÜNEŞ AÇTI” adlı ilk albümünde destek verdi.

88718681128040325

61048681128040325 -1

Albümdeki Eserler
 • Güneş Açtı   
 • Oy Dağlarum   
 • Kayıklar Sıra Sıra   
 • Kara Kalem   
 • Potpori ( Hayde Sevduğum Hayde – Cilveloy )   
 • Hayin Hayin   
 • Hüzün   
 • Vakfıkebir Görele   
 • Miralay   
 • Sevdaluk   
 • İn Dereye   
 • Potpori (Vur Davula Tokmağı – Yenge Kızı)

Müzik yaparken çeşitli Enstrümanlardan yararlanan Sanatçı  Melih Kahveci;

Davul, bas gitar, Akustik/klasik gitar elektro gitar perküsyon bağlama cura perdesiz bağlama akordeon tulum Hemşin kavalı kemençe balaban klarnet

Yaylılar; keman,  viyola, viyolonsel

Karadeniz müziğindeki çok sesliliği bu şekilde sağlamış oluyorlar.

Melih Kahveci’ nin Hayatı

1991 yılında Kocaeli’nde doğdu.. Müziğe 2000 yılında babasının ona aldığı bağlama ile başladı.. 6 sene boyunca bağlama eğitimi aldıktan sonra 2007 yılında ritim gitar ile tanıştı. Gitarla 3 sene boyunca Kocaeli de birçok farklı gruplarla sokaklarda ve mekanlarda müziğini icra etti.. 2010 senesinde Sakarya üniversitesi Çevre Mühendisliğini Kazandı ve orada Grup Fora’yı kurdu.. Grup Fora ile 3 sene boyunca çokca konserler verdi .. Bu dönem içinde Kocaeli Büyükşehir Konservatuarında Karadeniz Kemençe ve Türk Halk Müziği Şan Eğitimi Aldı. 2014 yılının başlarında ise müziğe kendi adına devam etme kararı aldı. Ve Tamamen Karadenizli Bir Müzik Ekibiyle Yoluna Devam Ediyor.

Ayrıca geçtiğimiz yıl Sesi Çok Güzel adlı Fox tv çıkan yarışmadan 1. oldu ve kariyerinde önemli adımlardan bir tanesini sağladı.

Önümüzdeki ay içerisinde Albüm çıkışı verilecek. Bu albümü herkesin seveceğine yürekten inanıyorum..

Sizlerde Albümü satın alarak  Sanatçı kardeşimize destek olabilirsiniz..

 

Bir cevap yazın