Ana sayfa Rehber Macbook’ta IP Değiştirme Nasıl Yapılır?

Macbook’ta IP Değiştirme Nasıl Yapılır?

Özellikle Windows işletim sistemlerine sahip bilgisayarlardan Macbook bilgisayara geçen insanların bilgisayarlarda çoğu insanın kolaylıkla yaptığı işlemleri yapamaz hale geldikleri çoğumuzca bilinir. Yine macbook’a geçince zor yapılan işlerden biride macbook’un IP adresini değiştirme işlemidir. Her ne kadar karmaşık gibi gözüksede son derece kolaydır. Hazırsanız başlayalım.

Macbook’ta IP Ayarlarını Değiştirme Nasıl Yapılır?

Macbook masaüstünde iken sağ üst kısımda bulunan wifi simgesine tıklayıp alt tarafta “Ağ tercihlerini aç” sekmesine tıklıyoruz.

Açılan pencerede yine alt tarafta bulunan “İleri Düzey…” simgesine tıklıyoruz.

Karşımıza gelen ekrandan “TCP/IP” sekmesine geliyoruz. “IPv4’ü Ayarla” seçeneğinden “Elle” seçeneğini aktif hale getiriyoruz ve istediğimiz IP aralığını yazmaya başlıyoruz. Ardından alt taraftan “Tamam” diyerek ekranları kapatıyoruz.

Gördüğünüz gibi mac işletim sistemine sahip cihazlarda IP değiştirmek son derece kolay. Ayrıca macbook üzerinden yasaklı sitelere girmek için dns değiştirmeniz gerekebilir. O işlemide buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz. Yapamadığınız bir yer olursa soru – cevap bölümünden sorabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here