Ana sayfa Rehber Macbook Pil Devir Sayısını Öğrenme

Macbook Pil Devir Sayısını Öğrenme

Macbook satın aldım ama başıma dert aldım diyenlerden misiniz? Bu cihazı satın aldım ama kullanamıyorum mu diyorsunuz? Yok arkadaş mac bana göre değilmiş ben bunu satarım mı diyorsunuz? Endişeye mahal yok Windows işletim sistemlerinde kolaylıkla yaptığımız her işlemi Macbook’lar üzerinde de yapana kadar anlatmaya, araştırmaya devam ediyor olacağız. Macbook pil döngüsü konusuna girsek iyi olur.

Macbook sahibi olanların her zaman dilinde olan bir kavramdır pil döngüsü devir sayısı. Esasen basit tabiriyle pil döngüsü devir sayısı macbook’un bataryasının kaç defa tamamen boşaltılıp tekrar şarj edildiğini ifade eder.

Macbook Pil Devir Sayısı Neyi İfade Eder?

Macbook pil devir sayısının cihazın kaç defa şarj edildiğini ölçen bir sistem olduğundan yukarıda bahsettik. Peki bu ne işe yarar? Özellikle ikinci el macbook satın alacak insanlar için aldıkları cihazın ne kadar kullanıldığı noktasında bir fikir verdiğinden sıklıkla kullanılan bir deyimdir.

Pil devir sayınız 1000’nin altında ise zaten endişe etmenize gerek yok. Devir sayısı 1000 sayısının üzerine çıktığında pilinizin %100 den %80’e düşen bir performansı olacaktır. Ancak devir sayım 1000 den fazla diyede üzülmeyin. Macbook’unuz yine uzun süreler sorunsuz çalışmaya devam edecektir.

Macbook Devir Sayısını Koruma

Devir sayısını korumak çok güzel bir alışkanlıktır. Hem piliniz uzun süreli korunu hemde macbook’unuzu ikinci el olarak satmak istediğinizde rahat rahat alıcı bulursunuz. Devir sayınızı korumak için macbook bilgisayarınızı prize yakın yerlerde kullanıyorsunuz mutlaka fişe takılı halde kullanın. Böylelikle devir sayınız rahatlıkla korunacaktır.

Macbook’ta Devir Sayını Öğrenme

Öncelikle masaüstünde iken sol üstte bulunan “elma” simgesine tıklayıp “Bu Mac Hakkında” bölümüne giriyoruz.

Karşımıza gelen ekrandan “Sistem Raporu” seçeneğine tıklıyoruz.

Sol tarafta bulunan menünden “Güç” menüsüne tıklıyoruz. Açılan ekranda “Durum Bilgileri” kısmında devir sayısı: 21... tarzında bir rakam göreceksiniz. Bu rakam sizin macbook pil devir sayınızı ifade eder.

Macbook Pil Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Bu tarz terimler insanlara her zaman zorla ve süslü gelir. Macbook pil kalibrasyonu cihazınızın şarjını sıfırlanana kadar kullanıp sonrasında full konumuna gelene kadar doldurmaktır. Konuyla ilgili detaylı anlatımı sayfanın üst tarafında bulunan video anlatımdan izleyebilirsiniz. Hepsi bu kadar. Sormak istediklerinizi soru – cevap kısmından sorabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here