Ana sayfa Rehber MacBook İçin En İyi Resim Düzenleme Programı Hangisi?

MacBook İçin En İyi Resim Düzenleme Programı Hangisi?

Aslında Windows tabanlı bir bilgisayardan iOS tabanlı bir Mac bilgisayara geçmek tam bir insalık dramı. Hani Android bir cep telefonundan iPhone cep telefonuna geçmekten çok daha ağır ve yıpratıcı. Ana diliniz Türkçe ve hiç ingilizce bilmiyorsunuz. Bir sabah bir uyanıyorsunuz İngiltere’desiniz. Kısacası zor bir dönüşüm. Ancak değişimler her zaman büyümeyi getirdiğinden buna da katlanmak lazım.

Bilgisayarınız üzerinde sürekli image tabanlı yani resim ve görsellerle çalışıyorsanız; resimlerin boyutlarını değiştirme konusunda üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda bu tarz işlemleri FastStone İmage Resizer benzeri bir programla yapabilirsiniz.

Ancak işler Mac bilgisayarlara döndüğünde bu işlemi yapabilecek ücretsiz program bulmak bir hayli zor oluyor. Her ne kadar App Store’da işinizi görecek uygulamalar bulunsada bunlar çok farklı isimlerle anıldığından internette bulunan kaynaklardan bu işi yapacak programın adını bulmanız gerekiyor. Açıkçası kendim bu tarz bir arayışa girdim ve bir hayli zaman kaybettim. Çünkü kimse ücretsiz bir resim görsel ölçülerini değiştirebileceğiniz program tavsiyesinde bulunmamış.

Sonuç olarak yapmış olduğum uzunca araştırmalar sonucunda Resizelt isminde çok küçük ama etkili bir programa ulaştım. Bu yazılım sayesinde Macbook bilgisayarlarınızda image boyutlarını birkaç dakika içerisinde değiştirebilirsiniz. Ayrıca yazılım sayesinde resim kırpma işlemi yaparken görselin kalitesinide belirleyebiliyorsunuz. Resizelt programını Mac tabanlı cihazınıza buradan indirebilirsiniz. Umarım işinize yarar. Hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here