Logitech MK520 Klavye Seti İncelemesi

Yeni pc toplayanlar yada evindeki klavyenin eskidiğinin farkına varanlar ,yeni klavye arayışında olanlar bu klavyede karar kılmak üzere araştıranlar için küçük bir inceleme gereksinimi duydum…Kendim 1 yıl kadar kullanmış olduğum Logitech MK520 Klavye Seti tecrübesini sizler ile paylaşarak yeni almak isteyenlere bir fikir oluşturmak istedim.İnsanoğlu bilirsiniz ki her zaman KALİTEYİ arar.. ucuz etin yahnisi misali dandik ucuz çin mallarından oldum olası nefret etmişimdir… sizlerinde bu ürünü araştırdığınıza göre aynı fikirde olduğumuz kanısındayım…

Logitech firması gerçekten işinin hakkını veren kesinlikle en iyiler arasında olan yüksek kaliteli ve çeşitli ürünler ile piyasada söz sahibi olan bir firmadır.

Kullanıcılarının memnuniyeti adına çok büyük atılım ve desteği sayesinde ”adam gibi marka” halini almıştır.Fiyat/Performans dengesinin en üst düzeyde olan firmalardan bir tanesidir.

Türkiyede Logitech MK520 Klavye Seti   garantisini   Logosoft A.Ş.  başarıyla Sağlamaktadır… ve çok başarılı olduğunu donanımcılar bilmektedir… Benim herhangi bir ürünüm bozulmadığından garanti servisiyle bir tanışıklığımız olmamıştır =)

Bir Logitech Klasiği.. (Garanti) – Donanım Haber Forum  topiğini okuyarak belirtmek isterim….

Kısa bir bilgi verdikten sonra  ;

Firma Tarihçesi

Logitech_logo

           Logitech İnternational S.A. isviçre merkezli olan Amerikan Bilgisayar ve dijital platform parçaları üreticisidir. Şirket, bilgisayarlar için çevresel aygıtlar (Klavye, Fare, Webcam vb.) gibi ürünler geliştirmekte ve pazarlamaktadır. Logitech aynı zamanda ev ve bilgisayar hoparlörleri, kulaklık, kablosuz ses cihazları, MP3 çalarlar ve ev telefonları üretimi yapmaktadır. İsviçre’nin yanı sıra şirketin California da merkezi bulunmaktadır.

Logitech, İsviçre’de 1981 yılında, iki Stanford Masters mezunu tarafından kuruldu. Şirketin üretimini yaptığı ilk bilgisayar parçası Bilgisayar faresidir. Bu fareler üretildikleri zaman bilgisayar pek az kesimde bulunuyordu ve bu nedenle şirkete beklenilenden az ilgi gösterildi. Ancak şirket, 1990lı yıllarda Bilgisayar pazarının yükselişi ile büyük bir çıkış yakaladı ve Dünyanın en iyi parça üreticilerinden biri oldu. Logitech, günümüzün en önemli bilgisayar parçası üreticilerinden biridir.

 

İNCELEME

Tam büyüklükte klavye

İhtiyacınız olan genişlikle rahatça yazın. Tüm tuşlar olmalarını beklediğiniz yerde.

Logitech Incurve™ Tuşları

Logitech® Incurve Tuşları™ ile saatler boyunca tuştan tuşa geçin.  Fısıltı derecesinde sessiz, şekil verilmiş tuşlar parmaklarınızı doğru hizalamanızı sağlar.

El dostu, tam büyüklükte mouse

Şekil verilmiş kenarlar ve lastikli kavrama yerleri elinizi destekleyerek rahatlık ve kontrol sağlar. Hemen hemen tüm yüzeylerde sorunsuz, hassas izlemenin tadını çıkarın.*

*Algılayıcı cam veya yansıtıcı yüzeylerde çalışmaz.

İmleç denetiminin nasıl olduğunu mu merak ediyorsunuz? Daha fazlasını öğrenin.

Sorunsuz piller

Klavyenin pil ömrü en fazla üç yıl ve mouse’un pil ömrü on sekiz ay olduğu için pil değiştirme gereksinimini neredeyse ortadan kaldırır.*

*Klavyenin pil ömrü, ofis ortamında yılda tahmini iki milyon tuş vuruşuna göre hesaplanmıştır. Kullanıcı deneyimi değişiklik gösterebilir. Mouse’un pil ömrü kullanıcıya ve kullanım koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 

Logitech® Unifying alıcı

Küçük kablosuz alıcı dizüstü bilgisayarınıza bağlı kalır ve hem klavye hem de mouse için kullanılabilir.

 

Advanced 2,4 GHz kablosuz

Evinizdeki rahat kanepeniz gibi daha fazla yerde çalışın ve oyun oynayın. Uzun menzilli kablosuz bağlantı gecikmeleri, kesilmeleri ve frekans karışmalarını ortadan kaldırır.

Anında medya erişimi

Tek dokunuşlu medya denetimleri anında bilgisayarınızın sesi kapatmanızı veya sonraki şarkıya geçmenizi sağlar. Ve birçok kısayollar sayesinde klavye adeta multimedia canavarı oluyor…

Ayarlanabilir eğimli ayaklar

Katlanabilir ayakları uzatarak klavyenin eğimini 8 dereceye kadar artırın.

Kolay klavye saklama

Masanızda boş alan açmak için klavyenizi dik durumda saklayabilirsiniz.

 

 

Logitech MK520 Klavye Seti  

Teknik Özellikler ;

maxresdefault
Paket İçeriği

Sistem Gereksinimleri

Windows tabanlı bilgisayar
 • Windows® XP, Windows Vista® veya Windows® 7, Windows® 8
 • USB bağlantı noktası
 • Internet bağlantısı

Garanti Bilgileri

3 yıl sınırlı donanım garantisi

Paket İçeriği

 • Wireless Keyboard K520
 • Wireless Mouse M310
 • Logitech Unifying alıcı
 • 3 AA alkalin pil (önceden takılmış halde)
 • Kullanıcı belgeleri

Parça Numarası

 • PN 920-002604Türk

Logitech MK520 Klavye Seti  Niçin Almalıyım?

Açıkca konuşmak gerekirse klavye mükemmel derece kaliteli ve kullanışlı birçok kısayolu sayesinde klavye ile birçok işinizi halledebiliyorsunuz…. Atama yöntemi ile klavye birçok özelliğe oluyor.Üzerindeki Bildiğim Led sayesinde pil durumunu görebilir CAPSLOCK VE Numlock tuşlarının durumlarını görebilirsiniz.Tuşları yumuşak yazımlar için kullanışlıdır.Minimalistik Sadelikteki şıklığı arayanlar için biçilmiş kaftan… AOC 2357 monitörum ve Creative inspire sbs3130 ile çok uyumlu bir görüntü oluşturmuştur.

 

1yıl kadar kullanımlarımın sonucunda Klavyede herhangi bir Renk Solması,Takılmalar,Pil Sorunu olmamıştır… Ayrıca ilk günkü gibi durmaktadır.Lakin Mouse için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Mouse ilk günki olmasada biraz takılmalar mevcuttur.Lakin ürünü satın alanlar ürünün mouse için almadıklarını farzediyorum. Benim hor kullandığımdan mouse bozulmuş olabilir…Aldırış etmeyiniz… Siyah bir MousePad ile güzel bir sonuç verecektir..

Düşünceme göre en az 2 yıl daha beni götürür bu klavye…

Kısa ve öz bilgi vermek için yazımı kısa tuttum.Merak ettiğiniz ayrıntı olursa çekinmeden sorunuz…

2 Yorum
 • Teşekkürler çok faydalı yazı yazmışsınız.. Peki Türkçe harfler var mıdır? Ayrıca F klavyesi olsaydı çok iyi olurdu ama aramaktan bıktım artık ..Yıldım… Q klavye de almak zorunda kalsam tanıtım fotoğraflarında hep yabancı Q klavye dizilimi mevcut.. Bazı sitelerde ise bir kaç fotoğraf var… Kafa karışıklığı.. Benim aradığım; F klavye-kablosuz ve fare ile tümleşik bir model… Yardımcı olursanız memnun kalırım.

  • Maalesef yok Nurettin Bey Ama bazı harfleri Stickerlar ile halledebilirsiniz Alışınca orjinali gibi olacaktır.

Bir cevap yazın