Logitech F710 Gamepad

Merhaba arkadaşlar size uzun zamandır kullanmış olduğum oyun kolunu tanıtacağım.. Ayrıca birkaç püf nokta ile daha kullanışlı hale getirecek kısmı açıklayacağım.Logitech F710 Kablosuz Gamepad , bünyesinde bulunan nano alıcı sayesinde hem yerden hemde ağırlıktan istifade etmemizi sağlıyor.Eeee bu sayede oyun keyfimiz maksimum düzey oluyor… Cihazın 2 adet AA büyük kalem pil ile çalışıyor.. Takriben 1 seneye yakın dayanıyor.. Titreşimli oyunlar oynamaz iseniz.125084299-1-logitech_f710_kablosuz_gamepadLogitech F710 Kablosuz Gamepad içinde verilen cd ile yazılımını yükleyebilir çeşitli oyunlardaki button kontrolleri atayabilirsiniz.Ayrıca Hazır ayarlar an ve an güncellendiğinden sizi birçok zahmetten kurtaracak gibi gözüküyor..İsterseniz yüklemedende kullanabiliyorsunuz lakin tam ayarlama yetkilerine sahip olamayabiliyorsunuz..

Logitech F710 Kablosuz Gamepad dahili titreşim motoru ile 2 kademeli ayarlayarak( pratik büttonu mevcut) oyunun önemine göre aksiyon sağlıyor..

Cihazın kontrol tuşları itibari XBOX 360  konsolunu andırdığını belirtmekte fayda var..

Ayrıca cihaz PC – ANDROİD  Phone – Android mini PC -XBOX ile tam uyumlu çalışıyor…

Logitech Firma Tarihçesi

Logitech_logoLogitech İnternational S.A. isviçre merkezli olan Amerikan Bilgisayar ve dijital platform parçaları üreticisidir. Şirket, bilgisayarlar için çevresel aygıtlar (Klavye, Fare, Webcam vb.) gibi ürünler geliştirmekte ve pazarlamaktadır. Logitech aynı zamanda ev ve bilgisayar hoparlörleri, kulaklık, kablosuz ses cihazları, MP3 çalarlar ve ev telefonları üretimi yapmaktadır. İsviçre’nin yanı sıra şirketin California da merkezi bulunmaktadır.

Logitech, İsviçre’de 1981 yılında, iki Stanford Masters mezunu tarafından kuruldu. Şirketin üretimini yaptığı ilk bilgisayar parçası Bilgisayar faresidir. Bu fareler üretildikleri zaman bilgisayar pek az kesimde bulunuyordu ve bu nedenle şirkete beklenilenden az ilgi gösterildi. Ancak şirket, 1990lı yıllarda Bilgisayar pazarının yükselişi ile büyük bir çıkış yakaladı ve Dünyanın en iyi parça üreticilerinden biri oldu. Logitech, günümüzün en önemli bilgisayar parçası üreticilerinden biridir.

Şimdi Gelelim Android pc de nasıl kullanacağız;

1.Öncelikle piyasada uygun fiyatlarla satılan STANDART OTG (On-The-Go ) Kablosunu ürünümüze bağlıyoruz.

2.Daha sonra pilleri takıldığından emin olduğumuz cihazımızın içinden çıkan NANO ALICImızı Otg kablomuza bağlıyoruz.

Unifying_RCVR
Nano Alıcı

3.Ardından Otg kablosuna bağlı olan nano alıcı ile birlikte cihazımızın Mini usb girişine bağlıyoruz.

Ve kullanıma hazır .. Herhangi bir yazılım -program ( HACK ,Root vb gerekli değil!)

Dikkat !

Şunu da belirtmekde fayda var ; Bazı tabletlerde tam anlamıyla OTG desteği bulunmayabiliyor.Bu durum sıkıntı gibi gözüksede Joystick kendinen pilli oluşundan Yani Usbden enerji almadığından dolayı Otg ye tam anlamıyla gerek olmuyor. Nano Alıcısı bu durumu kurtarabiliyor..

Benim tabletimde otg olmamasına rağmen çalışıyor. ( Asus Me176cx)

Benim Konsolu denediğim Oyunlar:

  • Asphalt 7-8
  • Modern Combat
  • Fifa 15 ultimate
  • Dead triger 1-2
  • Dream soccer (mükemmel uyumlu)
  • Ayrıca ATARİ Emülatörleri ile (çeşitli ayarlamalarla) kullandım.

Denediğim Oyunlarda kullandım.. Sonuçlar çok iyi!

 

Sonuç olarak ;

Cihaz her türlü platformda rahatça kullanılabilen herhangi bir Driver yüklemesi olmadan ergonomik bir şekilde  kullanım sağlayan fiyatı 85-110 arasında değişen kaliteli mi kaliteli bir Joystickdir.Android Platform için eşşiz bir üründür.Moga oyun kolunun en iyi alternatifidir.yüksek Titreşim motoru ile Euro Truck Similatör ve Yarış oyunları için eşşiz bir oyun deneyimini yaratır.

Bir cevap yazın