Link Kısaltma ile Nasıl Para Kazanılır?

Son dönemde birçok insan internetten nasıl para kazanırımın derdine düşmüş durumda. Ancak bu insanların pek çoğu internetten para kazanma işini hiç emek vermeden, kolaylıkla çok paralar kazanılan bir fırsat olarak görüyorlar ve yanılıyorlar. İnternetten para kazanabilmek gerçekten emek istiyor. Türkiye’de internetin yaygınlaşmaya başladığı zamanlarda internetten kazanç elde etmek son derece kolaydı. Ancak şimdilerde rekabet hat safhada sokakta çevirdiğiniz sıradan bir insanın bile bir youtube kanalı yada bir blog sitesi olabiliyor. Hal böyle olunca rekabetin durumu ortaya çıkıyor.

Bu yazımızda internetten gelir elde etme yöntemlerinden biri olan link kısaltarak para kazanma konusuna değineceğiz. Link kısaltarak para kazanma mevzusu tam olarak şöyle dönüyor; insanların ulaşmak istedikleri bir url adresini belirli servisler üzerinden kısaltıyorsunuz ve bunu paylaşıyorsunuz. İnsanlar bu kısaltılmış linke tıkladığında onların önüne isterler 5 saniye sonra asıl sayfaya gidebilecekleri bir reklam sayfası gösteriliyor.

Link kısaltma örneği

Normal Url:

sahteyazilim.com/iphone-numara-gizleme-nasil-yapilir/

Kısaltılmış Url:

https://goo.gl/oRaxDF

Link kısaltarak ne kadar para kazanabilirim?

Link kısaltma işinde gerçekten çok büyük paralar olduğunu söylemek zor. Kısaltığınız bir url adresine 1000 kişinin tıklaması neticesinde 1$ para kazanırsınız. Eğer kısaltığınız linkler insanların ilgisi çeken içerikler (oyun, müzik, video vs.) içeriyorsa ve bu linkleri çok fazla ziyaretçisi olan web sitelerinde paylaşabiliyorsanız para kazanmak gerçekten kolaylaşıyor.

Peki buraya kadar her şeyi anladık. Link kısaltarak para kazanma işine nereden başlayacağız. Bu iş için bilinen kaliteli servisler var bu servisleri kullanırsanız hem linklerinize kaç defa tıklandığını hemde ne kadar kazanç elde ettiğinizi anlık olarak panelden takip edebilirsiniz.

En çok kazandıran link kısaltma siteleri

Yukarıda tavsiye ettiğimiz üç siteden herhangi birine üye olun. Ardından linki kısaltmak istediğiniz url adresini yazıyorsunuz. Site size kısaltılmış bir adres verecek. Bunu web sitenizde paylaşıyorsunuz. İnsanlar linke tıkladıkça siz para kazanmış oluyorsunuz. Ödeme paneline IBAN adresinizi yazıyorsunuz ve ödeme hak ediş tarihlerinde sistem otomatik olarak paranızı hesabınıza yatırıyor.

Özellikle torrent sitelerinde ve büyük oyun forum sitelerinde dikkatinizi çekmiştir. İnsanlar oyunları rip haline getirerek bu tarz sitelerde sunumlar yapıyorlar. Örneğin PES 2018 oyunun türkçe spiker halini paket yapıp indirilebilir hale getiriyorlar. Bu insanlar bu tarz işleri babalarının hayrına yapmıyor tabiki. Kısaltılmış linklerden binlerce dolar para kazananlar mevcut. Bu işin tek sırrı linke tıklayacak binlerce insanın nasıl bulunacağında. Hepsi bu kadar. Takıldığınız bir yer olursa yorum bölümünden lütfen sorunuz.

Bir cevap yazın