Ana Sayfa İncelemeler Yazılım İncelemeleri LightShot ; Anlık Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

LightShot ; Anlık Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Paylaş

Bilgisayar üzerinde çalışırken bazen öyle küçük şeyler o kadar işinize yarar ki bir kaç küçük saniyede etkili bir sonuca ulaşırsınız. Bunlardan bir tanesine bilgisayarın ekran görüntüsünü almaktır. Bazen bir videonun bazende bir İnternet sayfasının ekran görüntüsü alma ihtiyacı duyarsınız, her ne kadar basit bir işlem olsa da sizlere bu işlemi dahada kolaylaştıracak bir program önereceğim.

LightShot Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Programın İsmi : LightShot

Normal şartlarda Print Screen tuşunu kullanarak aldığınız ekran görüntüsünü paint vb. programlara aktararak açmanız üzerinde gerekiyorsa kesme işlemi yapmanız ve kaydetmeniz gerekir. LightShot ile yine Print Screen tuşunu kullanıyoruz ancak tuşa bastığımız anda program devreye giriyor kesme işlemini anlık olarak yapıp Ctrl+S tuşu ile Belgeler İçerisinde bulunan LightShot Klasörüne kaydedebiliyoruz. Ayrıca aldığımız ekran görüntüsü üzerine yazı yazma yada anında sosyal ağlarda paylaşma gibi seçeneklerde bu küçük program içerisinde bulunmakta.

Programı bir defa sisteminize yüklediğiniz artık bilgisayarı kapatıp açsanız bile tekrar programı çalıştırmadan Print Screen tuşunu kullanarak anlık ekran görüntüsü alıp kaydedebilirsiniz.

 

İşte LightShot’un Genel Özellikleri:

  • Alınan ekran görüntülerini internet üzerinden paylaşma
  • Benzer resimleri arama
  • Güçlü çevrimiçi editör
  • Kolay kullanım ve şık tasarım

Tabi her şey bu kadar harika olamaz değil mi ? LightShot‘ın en büyük eksiği oyun oynarken ekran görüntüsü alamamanızdır efendim.

Saygılarımla…

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here