Lig TV 13 Ocak’ta beIN Sports Lig TV Oluyor

Merak ile beklenen Lig TV isim değişimi süreci resmen başladı ve kısa bir zaman dilimi içerisinde ülkemizin birçok farklı noktasında görmekte olduğumuz tabelaların da değişmeye başlayacağını net bir şekilde söyleyebiliriz. Ülkemizin en büyük telefon yapılanmalarından birisi olan Lig TV, bildiğimiz gibi resmen satıldı ve yabancı sermaye haline geldi.

Dünyanın en büyük spor kanalı yapılanmalarından birisi olarak dikkatlerin çeken beIN Sports, zaman içerisinde ülkemizin bu büyük yapılanmalı kanalını satın aldı ve hatta TFF’nin düzenlediği açık ihale sonrasında da Spor Toto Süper Lig ve TFF 1.Lig maçlarının yayın haklarını da resmi olarak eline almayı başardı.

13 Ocak 2017 beIN Sports Lig TV Geliyor

İhalenin sonrasında yapılan açıklamalar ile birlikte kanalın isminin değiştirileceği ile alakalı olarak sürpriz bir açıklama gelmişti. Nitekim bu açıklamanın ardından atılan somut adımlar sonrasında 13 Ocak 2017 tarihi işaret edilerek bu anlamda isim değişikliğinin resmi kanallar aracılığı ile duyurulduğunu da söylememiz gerekiyor.

beIN Sports Lig TV adını alacak kanal, spor müsabakalarının ülkemiz yayın haklarının çok büyük bir kısmını elinde bulundurarak uzun süreler bu özelliğini yitirmeyecek gibi de görünüyor. Neler olacağını ve isim değişikliği ile ne gibi yeniliklerin geleceğini de hep birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın