Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz Letgo sayesinde sıfır olsun ikinci el olsun elinizde bulunan tüm ürünleri basit bir uygulama sayesinde satabiliyorsunuz. Letgo uygulaması içerisinde ürün satmak, ürün ilanı yayınlamak son derece basit. Ancak uygulamada satmak istediğiniz ürünü sattıktan sonra yada satmaktan vazgeçtikten sonra letgo hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Bizde bu yazımızda Letgo hesabı nasıl silinir bunu anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle şunu aktarmak gerekiyor ki Letgo uygulamanızda bulunan hesabınızı silmenin iki farklı yöntemi var. İster masaüstü bilgisayardan letgo hesap silme linki yardımıyla hesabınızın kapatılması talebinde bulabilirsiniz. İsterseniz de cep telefonunuzdan Letgo uygulamasından üyelik kaldırma talebinde bulunabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

Bilgisayardan Letgo hesabı silme

Ben bu yazıyı hazırlarken şunu fark ettim ki masaüstü bir bilgisayardan hesap silme talebi gönderme cep telefonuna göre daha kolay geldi. Hiçbir şey yapmadan letgo hesap silme linki ile gerekli işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • İlk olarak letgo internet sayfasını açtıktan sonra hesabımızla giriş yapıyoruz
  • İletişim sayfasından konu kısmına ”Profili düzenle/sil” seçeneğini seçili hale getiyoruz.
  • Mesaj kısmına ”letgo hesabımın silinmesini istiyorum” şeklinde mesajı yazıyoruz ve ”Gönder” diyoruz.

Telefondan Letgo hesabı nasıl kapatılır?

Masaüstünden yapılan işlemlerin hemen hemen aynısını yaparak uygulama üzerinden de hesap silme talebinde bulunabilirsiniz. Cep telefonunuzda mobil uygulamanın kurulu olduğu varsayarak anlatmaya başlayalım;

  • Letgo uygulamasına girdikten sonra sol üstten profil kısmına gelip, sağ üst köşede bulunan ”ayarlar” kısmına giriyoruz.
  • Destek kısmından ”Yardım” butonuna tıklıyoruz.
  • Sayfanın en altında bulunan ”Teknik Destek ve Hata Raporu” seçeneğine tıklıyoruz.
  • Karşımıza gelen ekranda aynı yukarıda olduğu gibi adımları takip ederek tamamlıyoruz.

Letgo profil silme mesajınız 72 saat içerisinde yanıtlanarak talebiniz yerine getirilir. 72 saat içerisinde size Letgo’dan aşağıdaki şekilde bir cevap gelecektir;

letgo ile iletişime geçtiğin için teşekkür ederiz. Hesabın silindi. Umarız letgo’ya geri dönersin. letgo’dan çıkış yapman yeterli; tekrar giriş yapmana gerek olmadığını hatırlatmak isteriz. Başka bir sorun yaşarsan veya soruların olursa, her zaman bize bildirebilirsin.

Onay mailinin ardından artık hesabınız tamamen silinmiş olacaktır.

Eğer burada anlatılanlardan bir şey anlamadıysanız sayfa üzerinde bulunan videodan detaylı anlatımı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın