Lenovo Z Serisi Şarj Problemi

Bizi bilen bilir hatırı sayılır dostumuz, arkadaşımız herhangi bir vatandaş bizden bir Laptop tavsiyesi istediği zaman genellikle Lenovo marka laptopları her zaman bir sıfır önde tutarız. Genellikle de tavsiyede bulunduğumuz cihazlar yüzümüzü kara çıkarmaz, sorunsuz çalışır. Ancak son zamanlarda özellikle Lenovo Z serisi cihazlarda bir batarya problemi olduğuna dair çok sayıda şikayet gelmeye başladı. Hal böyle olunca bizde işin iç yüzünü biraz araştıralım dedik ve sorunun çözümünü bulduk.

Ancak biz sorunun çözümünü araştırıp bulana kadar bir takım Lenovo bilgisayar sahipleri cihazlarını garantiye götürmüş, garantide soruna çözüm bulamayınca işi para iadesine kadar götürmüşler. Her neyse bundan sonra bu sorunu yaşayan arkadaşımız olursa işi Lenovo servislerine taşımadan önce buradan faydalanarak çözüme ulaşabilirler. Hazırsanız başlayalım.

Lenovo Z510, Z400, Z500 Şarj Problemi Nasıl Çözülür?

Sorunun Belirtileri:

1-) Şarj tutmayan bilgisayar.
2-) Dolu gözüken batarya göstergesinin saçmalamaya başlaması.
3-) Batarya ışığının sürekli kırmızı yanması.

Sorunun Çözümü:

Sorunun çözüm yolu gayet basit Lenovo’nun kendi sitesinden yapacağınız bir yazılım güncelleme ile bilgisayarınızı eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Güncelleme dosyalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Z400, Z500 ve P400 Serisi bilgisayarlarınız için buradan yazılımı indiriniz.
Z510 Serisi bilgisayarlarınız için buradan yazılımı indiriniz.

Hepsi bu kadar. Eğer takıldığınız herhangi bir yer olduysa çekinmeden sorunuz.

Bir cevap yazın