Lenovo Vibe P1 Pil Ömrü

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiği günden beri en büyük sorunumuz şarj, batarya ömrü kısalığı. Misal ben akıllı telefonumu günde en az 3 defa şarja takmazsam rahat edemeyenlerdenim. “Şarj problemini çözen kral olur hacı” tarzında muhabbetler olur hep arkadaş ortamlarında ve ben bundan artık çok sıkıldım. Adamların elinde şarjı bitmeyen telefonu yapacak teknoloji olsa bile bunu piyasaya sürmeyeceklerinden adım gibi eminim.

Neden çünkü önce şarjı biten akıllı telefonlar herkes tarafından en az bir kez satın alınsın, sonra zaten şarjı bitmeyen telefonlar piyasaya sürüldüğünde yine herkes satın almak zorunda kalacak. Böyledir işte kapitalist düzen. En çok iki kavrama önem verir bildiğiniz gibi biri kadın diğeri para. Her neyse konuyu çok dağıtmadan şu sıralar bitmeyen pil ömrüyle piyasayı sallayan Lenovo Vibe P1’den biraz bahsedelim. Metro koridorlarında reklamının yapıldığı kadar gerçekten uzun süreli pil ömrü var mı?

Lenovo Vibe P1 Bataryası Kaç Saat Gider?

Bu telefona dayanıklı pil ömrü yeteneğini ekleyen belli başlı donanımları var. Her şeyden önce 5000mAh pil demek hatırı sayılır büyüklükte ve güçte bir pil demek zaten. Ayrıca en sonunda piliniz bittiğinde prize takmanızla devreye giren hızlı şarj özelliği sadece 5 dakika şarj edilen telefonun size 2-3 saat görüşme süresine yetecek kadar enerji depoladığı biliniyor. Ve tabiki güç tasarrufu moduyla da enerjinizi günün ilerleyen saatlerine kadar saklamanız çok daha kolay. Açıkcası diğer yeteneklerinin yanında pil ömrüyle fark yaratan bir telefon.

Dipnot:
Unutmadan hatırlayım bu yazı bir tanıtım yazısı değildir. Lenovo bu yazıyı yazmamız için bize para falan vermedi. Zaten telefonun diğer üstün özelliklerinden de bahsetmedik fark ettiyseniz. Ancak şu bir gerçek ki Lenovo Vibe P1 şu ana kadar Android dünyasının en güçlü pil ömrüne sahip akıllı telefonlarından biri. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın