Ana sayfa Rehber Lazerden Sonra Kese Yapılır Mı?

Lazerden Sonra Kese Yapılır Mı?

Lazer epilasyon son zamanlarda pek çok kadının hatta erkeğin kolayca ulaşabildiği ve sıklıkla tercih ettiği bir bakım yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu yöntem kıl köklerinde tahrip oluşturarak kalıcı olarak istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlıyor. Lazer epilasyon yöntemi doğru kliniklerde uzman kişiler tarafından yapılırsa herhangi bir risk durumu söz konusu değildir.

Bununla birlikte lazer epilasyon yaptıracak kişinin öncesinde ve özellikle sonrasında dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Tabi ki her cilt tipine ve yapılan uygulamaya göre farklı durumlarla karşılaşılsa da genel olarak bilinmesi gereken şeyler vardır.

Lazer Epilasyon sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

-Lazerden sonra kızarıklık, yanma vs olur mu? Ne kadar sürede geçer?

Lazerden sonra kızarıklık ve yanma olması çok doğal bir süreçtir ve ekstra bir durum olmadığı sürece birkaç saat gibi kısa bir sürede geçecektir.

-Lazerden sonra güneşe çıkılır mı?

Lazerden sonra güneş ışığına maruz kalmak zarar verebilir mümkünse çıkılmaması tavsiye edilir ama güneşe çıkmak zorundaysanız da güneş kremleri kullanmanız gerekmektedir. En az 30 faktör ve daha yüksek koruması olan kremler tercih ediniz.

-Lazerden hemen sonra banyo yapılır mı?

Lazerden hemen sonra çok sıcak suyla banyo yapılmamalıdır. Hatta mümkünse aynı gün banyo yapılmaması daha doğru olacaktır ancak yapmak gerekirse de sıcak suyla değil de ılık suyla banyo yapılmalıdır.

-Lazer epilasyondan sonra kese yapılır mı?

Lazer epilasyondan sonra kese yapılmamalıdır. Kese ve peeling gibi bölgeyi tahriş edecek uygulamalardan kaçınılmalıdır.

-Lazerden sonra bölge traş edilir mi?

Lazer epilasyondan sonra yaklaşık 48 saat bu tarz işlemlerden uzak durmanız tavsiye edilmektedir.

-Lazerden sonra krem kullanılmalı mı?

Lazer sonrasında oluşan kızarıklıkları ve tahrişleri önlemek amacıyla nemlendirici kremler (bepanthen vb) kullanabilirsiniz. Eğer vücudunuzda ağır şekilde kızarıklık, yanma veya iltihaplanma oluşmuşsa lütfen doktorunuza bu durumu söyleyin ve doktorunuzun bu durum için önerdiği kremleri kullanın.

Lazer epilasyon düzenli aralıklarla yapılan bir uygulamadır. Lazer seanslarınızın düzenli periyotlarla yapılmasına özen gösteriniz. Bu şekilde daha iyi sonuç alabilirsiniz. Ayrıca lazerden önce uzmanınızın size sunacağı tavsiyelere göre seanslarınıza gitmeniz çok daha faydalı olacaktır. Unutmayın her insanın vücudu, cilt yapısı ve hassasiyetleri farklıdır. Kendinizi iyi tanıyıp bakımlarınızı ona göre düzenlemeniz her zaman için en doğrusudur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here