KZ ED10 Hi-Fi Kulaklık İncelemesi

Merhaba arkadaşlar internette çokça aradığınız ve incelemesini bulamadığınız Kulaklık olan KZ ED10 marka modelli kulaklığı inceleyeceğim. Kz firması sadece kulaklık üreten ve çoklu seçeneği bulunan ürün gamına sahiptir. Arge çalışmaları ile özgün ürünlere sahip olan bu firma bence işini layıkıyla yapıyor. Aliexpress ve çeşitli aracı firmalarca çokça ürün üretiyor ve büyük firmalar gibi yüksek fiyatlar olmadığından her keseye uygun fiyatlarla yüksek kaliteli ürünler sunabiliyor. Şu an bu kulaklığı kullanıyorum ve uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Tabi ki kullanıma göre zamanla yorumlarım değişebilir.

KZ ED10 Hi-Fi Ürün Hakkındaki Fiziksel değerlendirmeler

Ürün Basit bir kutuda çoklu kulaklık tıpaları ile gelmektedir. Ürün kablosu slikonumsu kablo yapısıyla serumlardaki gibi esnek durumdadır. 1,2 Metre için yeterli uzunluğa sahiptir. Kulaklığın gövde kısmı ağır bir metal yapıda oluşuyor. Ayrıca kulaklığın yan kısmında kulak iç kepçesinden tutulmasını sağlayan yan metal çıkıntılar bulunmaktadır. Cihazın kulaklık girişi L şeklinde olup şık bir görüntüye sahiptir.201507150936453698

Ayrıca opsiyonal olarak akıllı telefonlara bağlanması açısından birde kırmızı butonlu mikrofon eklentisi bulunmaktadır. Bu mikrofon Apple İos ve Diğer Android cihazlar ile Tam Uyumludur. Çift tıklama ile Parça değişimi, tek tıklama arama yanıtlama /Durdurma, 3 Tıklama parça geriye dönebiliyor. Butonlar tüm işlevlerini her 2 platformda  yerine getirebiliyor. Tek dez avantajı kulaklıklar biraz ağır.İleride biraz ağrı yapabilirler.

KZ ED10 Hi-Fi Ses Anlamında Değerlendirmeler

Ürün çeşitli kulaklık slikonları gelmekte olup her slikonda farklı bir sonuç ortaya çıkarmakta. Frekans aralığı anlamında geniş bir spektruma sahiptir. Ayrıca 16 ohm kulaklıBununla birlikte  geniş aralık her tonda sesi rahat duymamızı sağlıyor. Tizler bazen kulak tırmalayabilirken Alttan gelen tatlı derin Basslar sizleri rahatlatabiliyor. Sennheiser Cx200 kulaklığın ikizi ama bir tık daha baslı ve tizli yapıdadır. Hacimli basslar gelirken midler ile daha detaylar bizleri yanında götürüyor. Flac parçalarda daha güzel performans veren kulaklık Hi-Fi kategorisinde alınabilecek kulaklıklardan olduğunu düşünüyorum. Türkiye de alınmaya kalktığında 75-120 lira arasında olabilecek kulaklıklardandır.Temiz ses ve temiz bass için tavsiye ediyorum Alınız Aldırınız.!

ED10.fravg

KZ ED10 Hi-Fi Teknik Özellikleri

  • Model Numarası:KZ ED10
  • Color:Silver Gray
  • The speaker impedance:16Ω
  • Use:Portable Media Player
  • Headphone sensitivity:102dB
  • Cable length:1.2m±5cm
  • Product ID:HCEJ-030
  • Whether with remote control mic:Optional
  • Headphone plug type:L tpye plug
  • Frequency range:15-26000Hz

Sonuç Olarak

Kaliteli sesi uygun fiyatı ve kullanışlı butonları ile herkese tavsiye ederken ; Ürünün tek eksi yanı kulağın arka kısmını destekleyen metal bir zaman sonra ağrı yapabilir.Ama benim gibi kepçe kulaklar için geçerli olabilir.

Bir cevap yazın