Kullanım Amaçlarına Göre Yazıcı Tavsiyeleri

Yazıcı tercihi her zaman için en zor bilgisayar donanımlarından biri olmuştur. Çünkü yazıcı bir diğer ismiyle printer tercihi yaparken ihtiyacınız yani cihazı ne için kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden ilk önce cihazı tam olarak niçin kullanacaksınız sorusana sağlam ve net bir yanıt vermeniz gerekiyor. Ne için kullanmaktan kasıt yada verilebilecek cevaplara örnek olması açısından konuşmak gerekirse mesela ben evde ayda birkaç sayfa ödev çıkarmak için kullanacağım. Tabiki sizin cevabınız bu kadar basit olmak zorunda değil. Bizde bu yazıda farklı kullanım amaçlarına göre tercih edilebilecek en iyi yazıcıları sizler için listeliyoruz. Hazırsanız başlayalım.

Kullanım Amaçlarına Göre En İyi Yazıcılar Hangisi?

Basit ev yada ofis yazıcıları:

1-) HP Laserjet Pro P1102 Laser Yazıcı CE651A (Liste Fiyatı: 369 Tl)

Hp kalitesini zaten tartışmaya gerek yok, eğer basit temelli bir yazıcı alayım ve yıllarca başım ağrımasın diyorsanız tam size göre.

hp ofis yazıcıları

2-) Samsung SL-M2020 Mono Laser Yazıcı (Liste Fiyatı: 188 Tl)

Samsung teknolojik yetenekleri çok yüksek bir firma ve birçok ürün çeşitliliği mevcut, İngilizlerin basic Prınter tanımlarına tam olarak uyan ve sorun çıkarmayacak bir yazıcı ve fiyatı da çok uygun. Eğer yazıcınıza bir servet ödemeyi istemiyorsanız bunu tercih edebilirsiniz.

samsung ev ofis yazıcıları

Şirket yada ofisler için üst düzey çok fonksiyonlu yazıcılar:

1-) Canon i-Sensys MF628Cw Fotokopi + Tarayıcı + Faks + Laser Yazıcı (Liste Fiyatı: 1.099)

Özellikle ofis ortamlarında çok sayıda personelin kullanacağı iş yüküne cevap verebilecek bir cihaz arıyorsanız, kesenin biraz ağzını açarak iş ve işlemlerinizi hızlandıracak bir yazıcı alabilirsiniz.

canon i sensy

2-) Samsung Sl-M3370fd Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı (Liste Fiyatı: 1.259)

Eğer büyük bir şirketiniz ve çok sayıda çalışanınız varsa yada bir kamu kurumuna ortak kullanım için farklı fonksiyonları olan bir cihaz arıyorsanız, Samsung kalitesine güvenebilirsiniz. Ancak bu tarz cihazların fiyatları biraz yüksek olmakta.

samsung cok fonksiyonlu

Editör Notu:

Yukarıda tavsiye ettiğim cihazları oluştururken mümkün olduğunda fiyat performans ürünlerini ve dayanıklı, sağlam cihazları önermeye çalıştım. Eğer ev yada ofis için bir yazıcı satın alacaksanız mutlaka Lazerli diye tabi edilen yazıcıları satın alın.

Bir cevap yazın