Kulaklık Süngerinin Önemi & İncelemesi

Merhaba arkadaşlar öncelikle hayatımızın bir bölümünde kulaklık kullanmışızdır.Kulaklık bence çağımızın en önemli icatlarından bir tanesidir.(Bence) Hayatımda en kötü anlarından bir tanesi kulaklıkların yanında eşantiyon verilen 1 çift/2 çift süngerin kaybolmasıyla oluşan durumdur.. Bunların bulunmasıysa  tam bir eziyettir.. Telefonculardan herşey 1milyoncuları kadar her yere gezmemize rağmen bulunmayacak ürünlerden bir tanesidir.Hatta bulunduğunda servetini bağışlayacak  kişiler bile bilirim.

 

Hatta size bir Sözlük yazarının komik hikayesini anlatayım ;

  •  40 yıl düşünsem o embesil şeye kulaklık süngeri demek aklıma gelmezdi sanırım.

neyse bu aptal şeyi bilmeyenler için —> http://i.imgur.com/ktvh30o.jpg

hah işte o kulaklığın ucundaki beyaz plastikler mehmet metiner’le dünya siyasi yapısı hakkında tartışmaktan sonra hayatımda gördüğüm en saçma şeyler. ayrıca bence teknoloji ve müzik dünyasının sırtındaki kambur adeta bunlar.

eyvallah yok kulağa daha iyi otursun, yok işte dışarı ses fazla dağılmasın gibi bahaneleri var kullanılmasının. fakat 2014 yılında teknolojinin, bilimin geldiği son nokta bu mu lan? bu mu yani? uçan arabalar beklerken kulaklık süngeri mi?

bir yandan elin herifi uzaydan dünyaya atlıyor ama diğer yandan bakıyorsun bu .iktiğimin şeyi 2 günde bir kayboluyor. cebinden çıkarıyorsun, bakıyorsun bir teki yok. kulağından çıkarıyorsun “pıtt” diye bir sesle fırlayıp gidiyor, gözden kayboluyor. sokaklarda mal gibi bu aptal plastik şeyleri arıyorsun (siz de arıyonuz dimi lan?). napayım doğa bekleriz’in kulaklarını yapıştırması gibi ben de kulaklıkları kulağımın içine mi yapıştırayım? bunu mu istiyorsunuz 21.yüzyıl’da benden?

lan bir keresinde yine yolda kulaklıkla ankara havaları dinliyorum ama ortamlarda “ben hep caz-blues yaaeee” diyorum tabi kim bilcek .mına koyim. tam karşıdan karşıya geçerken kulaklığı kulağımdan çektim bu .iktiğimin süngeri pıt dedi gitti yine. bu sefer allahtan düştüğü yeri gördüm, tam durup alıcam kamyoncu abinin “the godfather” melodili havalı kornasıyla ödüm bokuma karıştı, hemen yardırdım karşıya. bildiğin kamyonun önüne bebek olacaktım lan dünyanın en .ikko şeyi yüzünden. sonra gözden kayboldu ben de ankara’nın bağlarının en omuz titretmelik yerinde bunla karşılaşınca sinirden diğer tekini de “hımmınaaaa” diye bağırarak fırlattım attım. düştü mü de %92,43 bulamıyosun bunları aga. aldığı silgiyi sonuna kadar kullanabilen insanla beraber aldığı kulaklık süngerli kulaklığı 2 ayın üzerinde kullanabilen insan da yoktur.

düşün yani 15-20 liraya kulaklık alıyorsun (hee cimriyim .mına koyim sanane) ama maliyeti en fazla 10 kuruş olan bu sünger siki yüzünden 2 hafta sonra çöpe kulaklığı atıyosun. aha işte kulaklık sektörünün kirli iç yüzünü ortaya çıkardım farkında olmadan. firmaların hep yeni kulaklık aldırabilmek, bizleri iyice tüketim çılgınlığına ortak edebilmek için düşündüğü haince bir planıdır bu sünger. yaani koskoca sqny olmuşsun, koskoca kamosonic olmuşsun ama adam olamamışsın yavşak bir plastikten medet umuyorsun yazık.

hayır yeni sünger alayım desen telefoncular falan sana dik dik bakıyor “fakir misin nesin defol git sünger arıyor geri zekalı yaaa” dercesine. hayır arkadaşım fakir değilim, sadece ankara havalarını seviyorum ve prensiplerim var. bu zalim sistemin çarkında bir dişli olmak istemiyorum. bir kulaklık süngeri için 15 tl’nin çöpe gitmesi benim için çok büyük bir şey değil ama…

tamam .mına koyim yaa fakirim işte olm içim yanıyo.

life is drunk
İşte bu anları fazlasıyla yaşayan biri olarak bu hikayelerin binlerce fazlası mevcuttur… sözlüklerde..

Kulaklık Süngerin Yararları

1 .Kulaklığın aşırı Tizlerin dizginlenmesini sağlayarak Bass Seslerini öne çıkararak kulaklığın ses kalitesini artırır Bu sayede müzikten alacağınız doyum üst düzeye çıkaracaktır.

2. Kulaklığı kirlerden tozlardan ve kulağın salgıladığı sıvıdan korur… Ve bu sayede kulaklığın ömrünü arttırılmış olunur.

3. Kulaklık süngeri kulağa tam olarak yerleştiğinden dolayı hareket halinde kulaktan düşme bir nebzede olsa engellenmiş olur..

4. Gürültülü ortamlardaki (Otobüsler, uçak vb.. Gürültülü ortamlarındaki sesleri izole ederek müziğe odaklanmanızı sağlar..

Bir cevap yazın