Kredi Kartsız Amerika App Store Hesabı Nasıl Açılır?

İOS’un Kanada ve Amerika kullanıcıları App Store aracılığıyla pek çok oyun ve uygulama indirebilseler de yeni çıkmış olan oyunlara hemen Türkiye App Store’dan ulaşmak mümkün değil. Mesela Türk kullanıcıların Kanada App Store hesabı olsa da Amerika App Store’daki bazı oyunların da indirilebilmesi için Amerika App Store hesabına da sahip olmaları gerekmektedir. Amerika’da ulaşılabilir olan oyunlara, İPad ve İPhone Türkiye kullanıcıları için, Kredi kartsız Amerika App Store hesabı açma yoluyla erişilmesi mümkün olmaktadır.

Kredi Kartsız Amerika App Store Hesabı Açmak

Aşağıdaki basamaklar takip ederek Amerika App Store hesabı açabilmektedir. İşlemler iTunes programı aracılığıyla yapılacaktır.

1.iTunes programına giriş:

Açık iTunes hesabı varsa öncelikle buradaki hesaptan,

“Ayarlar> iTunes ve App Store>Apple Kimliği > Çıkış yap” yolu takip edilerek çıkış yapılmalıdır.

2.Yeni Apple Kimliği:

App store’den ücretsiz uygulamalardan birini indirmeye çalışın. Bunun olabilmesi için “yeni Apple Kimliği Yarat” yazılı kısım seçilmeli, dil bölümünde kendi bayrağımızı göreceksiniz. Amerika App Store hesabı açmaya çalıştığımıza göre Amerikan bayrağını seçmelisiniz.

3.Amerika App Store hesabı açma:

Karşınıza sıkça çıkacak hizmet şartlarının kabul edilip edilmediğini soran sayfada kabul edildiğini işaretlemelisiniz. Tekrar yeni bir sayfa açılacak, Amerika App Store hesabı oluşturabilmek için bir e-posta adresi, şifre ve sizden istenecek diğer bilgileri tamamlamalısınız. Hesap oluşturma sırasında gizli soru ve cevaplarınız kısmına verdiğiniz bilgileri unutmamak için bir yere not almanız önerilir.

4.Bilgileri tamamlama:

Sıra geldi Billing İnformation alanına. Buradaki bölümü, kredi kartı kullanmayacağınız için “None” yazan yeri işaretlemelisiniz. Billing Address kısmına da yurtdışına ait bir adres yazmalısınız. Karşınıza tekrar onay vermeniz gereken bir ekran çıkarsa buna da” Done” veya “Tamam” demelisiniz.

Amerika App store açma işleminiz artık tamamlanmış bulunuyor.

Hesap açarken vermiş olduğunuz e-posta adresine gelmiş olan aktivasyon mesajını da aktifleştirdiğinizde yapacak başka bir şey kalmıyor.

Bir cevap yazın