Kilitlenen yada Donan iPhone Nasıl Düzeltilir?

Her ne kadar yazılım ve donanımıyla kusursuz olarak lanse edilen bir marka olan iPhone serisi cep telefonları da zaman zaman donabiliyor, kasabiliyor ve kilitlenebiliyor. Genellikle yazılım kaynaklı önemsiz takılmalar yaşanan bu telefonlarda yapılacak basit bir yeniden başlatma işlemi telefonun sorunsuz bir şekilde eski haline dönmesi için yeterli olmakta. iPhone serisi bir cep telefonunuz var ve bu telefon bir ekranda kilitlendi. Ne yapmanız gerekiyor adım adım kontrol edelim.

Kilitlenen ya da Takılan iPhone’un Tekrar-Yeniden Başlatılması

1-) Cep telefonunuz nasıl donmuş olursa olsun “Home” tuşu ve “Kapatma” tuşlarına 10 saniye basılı tutun. Eğer 10 saniyeden az basılı tutarsanız ekran görüntüsü almış olursunuz.

2-) 10 saniyelik sürenin sonunda ekranda Apple yani elma logosu çıktığında ellerimizi telefondan çekiyoruz.

Bu andan sonra telefonunuz eskisi gibi klasik bir şekilde açılacaktır. Sırf bu donma, kasma ve takılma sorunları yüzünden Apple servisinin yolunu tutan tüketiciler mevcut ancak buna gerek yok. Son derece basit bir restart işlemi ile telefonunuz eski haline dönecektir. Yukarıda anlattığımız işlem size herhangi bir şekilde veri kaybı yaşatmaz. Yani rehberiniz yada fotoğraflarınız asla silinmez. Bu işleme rağmen akıllı telefonunuz sürekli aynı sorunu yaşatıyorsa “hard format” denilen yolu deneyebilir yada iPhone serisi cep telefonunuzu bir Apple servisine götürebilirsiniz. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın