Keylogger İle Parola Nasıl Yakalanır?

Öncelikle keylogger görünmeyen bir izleme aracıdır. Asıl soru ise keylogger ıle parola nasıl yakalanır? Keylogger klavyede basılan her tuşu şifreli bir günlüğe kaydeder. Bu kaydedilen tuşların içinde parolalar da dâhil şekildedir. Bu kaydedilen şifreli günlük dosyası belirlenen bir alıcıya elektronik posta yardımıyla gönderilebilir. Aynı zamanda bu keylogger, kişinin internet kullanımını ziyaret ettiği bütün URL’leri kaydederek yani internet kullanımını, kullanılan uygulamaları, zamanlarını ve başlıklarını, mikrofon seslerini ve panoyu dahi takip edebilir. Aynı zamanda fare imlecinin istenen konuma gelmesiyle birlikte ekran görüntüsü alabilir

Niçin Bu Programa İhtiyacım Var

Keylogger sayesinde bilgisayarınızdaki bütün kullanımlarını günlüğünü tutarsınız.

Örneğin:

  • Çocuğunuzu internetin tehlikeli yüzünden korumak. (Çocuğunuz çevrim içi olduğunda kimlerle iletişim halinde, hangi siteleri kullanıyor, kime ne tür bilgi veriyor bunları öğrenerek hangisinin doğru yanlış olduğunu gösterme imkânına erişeceksiniz.)
  • Çalışanlarınızı denetleme

Keylogger’ın Çalıştığı İşletim Sistemleri

Windows 2000’den Windows 10’a kadar en az 32 MB RAM ile sorunsuz çalışır.

Keylogger Nasıl Görünmez Olabiliyor

Keylogger’ı bulmak çok zordur. Program ekle/kaldır’da, başlat menüsünde veya işlemlerde görünmemesini ayarlayabilirsiniz

Keylogger’ın Gizlilik Seviyesini Arttırmak

Keylogger ayarlarına girdiğinizde genel ayarlar ekranında istediğiniz gizleme alanının yanına tik koyduğunuzda gizlilik seviyesini arttırmış olacaksınız.

Ağınızdaki Diğer Bilgisayarları Denetleme

Keylogger’ı izlemek istediğiniz bilgisayara kolayca yükleyerek yapabilirsiniz. İzlenen bilgisayardan günlükleri alabilmek için 2 seçeneğimiz vardır.

  • “Günlükleri ağ ile gönder” seçeneğini Keylogger Ağ ekranında işaretleyerek Keylogger’ın Ağ üzerinden bilgisayarınızdaki paylaşılan bir soyaya günlükleri kolayca kopyalamasını sağlayabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızda keylogger günlüğü açıp, “Uzak günlüğü incele” seçeneğini kullanarak istenen bilgisayarın “Günlük” klasörünü rahatça inceleyebilirsiniz. Kontrol ettiğinizde günlük klasörünü göremiyorsanız, Klasörü ayarlarından paylaşılan klasör yapmanız gerekmektedir. Güvenlik duvarını da paylaşımlar için ayarlamanız gerekebilir. Bazen çok gerekli durumlarda bilgisayarınızda aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açmanız gerekebilir.
Bir cevap yazın