Kablosuz Modem Tavsiyeleri

Aslında çoğumuz İnternet Servis sağlayıcılarının verdiği modemlerle yetiniriz genelde. Ancak sözleşmede yazan internet hızının sadece 3’te 1’ine ulaşabilince ortada bir sorun olduğu gerçeği ortaya çıkar. Ayrıca kampanya dahilin de verilen kablosuz modemlerin sinyal güçlerinin de bir odadan diğer odaya geçemeyecek seviyede olması bazen bizleri alternatif kablosuz modem satın almaya iter. Bizde böyle durumlarda insanlara yol göstermek için birkaç kablosuz modem tavsiyesinde bulunalım istedik.

Evde Kullanmak İçin Kablosuz Modem Tavsiyeleri

En iyi modem tavsiye listesini oluştururken mümkün olduğunca uygun fiyatlı ama tam performans sağlayan 300Mbps seviyesinde, sinyal sorunu yaşatmayan ve radyasyon seviyesi sizin ve ailenizin sağlığına zarar vermeyecek seviyede olan ürünleri belirtmeye çalıştım. En güvendiğim cihazlardan başlayarak sıraladım. Hazırsanız başlayalım.

1-) Airties Air 5453 300Mbps Kablosuz 4-Portlu 1USB-Portlu Modem (169 TL)

Airties hem yerli sermaye hem de alanında rakipsiz olmasının yanı sıra kullanıcı dostu ara yüzü ile rakipsiz bir firma. Tavsiye ettiğim cihazda fiyat performans anlamında son derece yeterli. Ayrıca 4 portlu Ethernet çıkışı ve Usb girişi ile ekstra donanımlara sahip.

Screenshot_4

Screenshot_5

2-) ZyXEL P-1302-T10B Adsl2+4Port 300MBps Kablosuz Modem (Satış Dışı)

ZyXel kablosuz sinyal kuvveti konusunda çok başarılı, bu cihazı aldığınızda bir üst katta en çarprazda bulunan odadan tam güçle çekecektir. Fiyatı biraz yüksek olsada kaliteli malzemeden yapıldığından oldukça sağlam.

Screenshot_3

3-) Zyxel VMG3312-B10A v2 300Mbps Kablosuz Modem (394 TL)

Yazımızı uzun zamandır güncellemiyorduk bugüne nasip oldu. 2. Sırada tavsiye ettiğimiz Zyxel modem satış dışı kaldığından dolayı yeni nesil bir Zyxel modem tavsiyesinde bulunuyoruz. Zyxel VMG3312-B10A son teknolojilerle donatılmış harika bir modem. Hatta bu listede tavsiye edilen kablosuz modemler arasında açık ara önde.

Zyxel’in kalitesini tartışmaya gerek yok. Son dönemlerde TTNet’de yeni abonelerine Zyxel marka modemleri tarifeler kapsamında veriyor. Zyxel marka modemlerin tek dezavantajları fiyatlarının biraz yüksek olması. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

4 -) TP-LINK TD-W8968 300Mbps N Kablosuz 4-Port Modem (107 TL)

Açık konuşmak gerekirse Tp-Link bu ülkede en çok satılan modem markası. Ancak özellikle ara yüz ile modem yönetme konusunda ilerleyen süreçte içerisinde bulunan yazılım problemler yaratabiliyor. Ancak fiyat anlamında ki avantajı ve vasatın üzerindeki performansı bu listeye girmesine yetti.

Screenshot_1

Screenshot_2

Tavsiye edilen ürünlerin fiyatları günlük olarak değişiklik gösterebilir, lütfen karar vermeden fiyatları doğrulayınız. Ayrıca evde kullanmak için modem arayanlar burayı mutlaka incelemeli. Sormak istediklerinizi yorum bölümüne eklerseniz sevinirim.

Bir cevap yazın