John S. Chen: BlackBerry Artık Akıllı Telefon Üretmeyecek

Özellikle 2008 ile 2010 arasında çok ciddi satış rakamları yakalayan, ürettiği teknolojiler ile sektöre yön veren firmalardan olan BlackBerry’nin CEO’su John S. Chen, firmalarının artık akıllı telefon üretmeyeceğini bildirdi.

AMACIMIZ İŞTE ORTAKLARIMIZA DAHA ÇOK FİNANSAL ERİŞİMLER SAĞLAMAK

BlackBerry’nin birçok firma ile konsorsiyum kurduğunu ve sağlam mali verilerini artık bu ortaklara aktarmak istediklerini belirten şirket CEO’su John S. Chen, “Bu tarihimizde aldığımız en önemli karar diyebiliriz, öyle ki bu karar ile donanım geliştirmemizi sonlandırıyoruz. Bu zamana kadar BlackBerry’nin yanında olan ve çıkardığı her ürünü heyecanla bekleyen kullanıcılarımıza teşekkür ediyoruz. BlackBerry’nin bu denli yükselmesini sizler sağladınız. İş ortaklarımız ile birlikte BlackBerry ismi yaşamaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

UZMANLAR BLACKBERRY’NİN ÇEKİLMESİNDE YAZILIMSAL SORUNLARI İŞARET EDİYORLAR

Konuyla ilgili konuşan teknoloji uzmanları ise BlackBerry’nin donanım açısından birçok firma ile yarışacak kapasitede bir yoğunluğa sahip olduğuna dikkat çekerken, yazılımsal anlamda eksik olduklarını, uygulama marketlerinin çok sınırlı seçenekler sunduğunu, Android ve iOS işletim sistemlerinin sektörü tamamen domine ettiklerini söylüyorlar.

Bir cevap yazın