Jandarma Genel Komutanlığı Sosyal Ağ Bildirgesi Saçmalığı!

Bugünlerde yine yurdum insanı sosyal medya hesaplarında garip bir paylaşım virüsüne kapıldı. Geçtiğimiz aylarda Mit Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi adında ortaya çıkan yalanlar zinciri son günlerde ise Jandarma Genel Komutanlığı Sosyal Ağ Bildirgesi adında ülkemiz insanını zehirlemeye devam ediyor. Vatandaşlarımız özellikle Facebook, Twitter Vs. gibi bilimum sosyal medya sitelerinde bu mesajı paylaşmaya devam ediyorlar.

Jandarma Genel Komutanlığı Sosyal Medya Yalanı Nedir?

Paylaşılan mesajın içeriği ise tam olarak şöyle:
“Durum çok ciddi her an yapmadıgımız bir Paylaşım Yüzünden ceza almamak için Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP,fotoğraflarım,paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim. NOT:Paylaşmayın. Kopyalayıp durum bildirgesi olarak yapıştırın.25.06.2016″

Metnin girişinde durum çok ciddi diyerek insanlara gerçek olan bir şey varmış gibi aktarılmaya çalışan bu yazı tamamen bir düzmeceden ibaret. Sonuç Olarak.

Editör Notu:

Türk Ceza Kanuna göre orada paylaştığınız herhangi bir içeriğin tek sorumlusu paylaşımı yapandır. Facebook’un bu konuda hiçbir sorumluluğu yoktur. Facebook gayet rahattır. İşte bu yüzden sizlerde bu tarz yalanlara kapılmayın ve başkalarının oyununa alet olmayın. Ayrıca bu yalana kapılan dostlarımıza da son söz olarak söylemek istediğimiz şudur: lütfen interneti Facebook’tan ibaret sanmayın ve biraz araştırın. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın