Ana sayfa Rehber İstenmeyen Mesajları Engellemek İçin Uygulamalar

İstenmeyen Mesajları Engellemek İçin Uygulamalar

İstenmeyen kısa mesajların gün içinde defalarca gelmesi, cep telefonu kullanıcıları için son derece büyük bir sorun. Reklamların ve kampanyaların rahatsız edici mesajların kurtulmanın çeşitli yolları mevcut.

Iphone Ve Android Üzerinde Mesaj Engelleme

Iphone cihazlar üzerinde mesaj engellemek için, iOS 8 ve üzeri olan cihazlarda, engellemek istediğiniz mesaja girin. “i” ikonuna tıklayın ve çıkan ekranı aşağıya doğru kaydırın. “Bu arayanı engelle” tercihini seçin. Numara engellenmiş olacaktır. Daha evvelden engellediğiniz numaraları listelemek isterseniz, Ayarlar menüsüne giriş yapıp Mesajlar seçeneğini seçin ve Engellenenler başlığına tıklayın. Android telefonlarda ise mesaj engelleme programlarından işlevsel olan bir tanesini Play Store’dan indirmek gerekiyor. Mr. Number, Spam Blocker ve SMS Filter isimli uygulamalar engelleme işlemlerini başarı ile yapmaktadır.

Clean SMS Uygulaması İle Kökten Çözüm

Android kullanıcıları için son derece kullanışlı olan bir uygulama mevcut. Clean SMS isimli uygulama Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Bu uygulamanın manuel ve otomatik olmak üzere iki farklı kullanım biçimi var. Otomatik kullanım seçeneği tercih edildiği takdirde, telefonda kayıtlı olmayan kimselerden gelen tüm mesajlar, istenmeyen mesajların bulunduğu kısma gönderilir. Ancak bu seçenekte, kayıtlı olmayan bir numaradan gelen önemli bir mesaj gözden kaçırılabilir.

Bu nedenle manuel kullanım daha kullanışlıdır. Manuel kullanımda, istenilen numaralar tek tek engellenebiliyor. Buna ek olarak; programın sunduğu kolaylık arasında farklı bir özellik de bulunuyor. Bu özellik; kelime kullanarak engelleme imkanı sunuyor. Örneğin sıklıkla gelen istenmeyen reklam mesajlarında kullanılan kelimeler alana girilerek, bu kelimeyi içeren mesajların telefona gelmesi engellenebilir. Bununla beraber, rehberde kayıtlı olan bir numaradan engellenen kelimeleri içeren bir mesaj gelmesi halinde, program, kullanıcıyı bilgilendirir. Oldukça kolay bir çözüm sunan bu program Android işletim sistemlerinde kullanılabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here