iPhone’un LTE ve Servis Yok Sorunu İçin Güncelleme Yayınlandı

Mobil enstitüsüne yön veren firmalar arasında satış grafikleri ve ürettiği teknolojiler ile en dikkat çeken şirketlerinden biri olan Apple, rakibi Samsung’un Note 7 faciasından yararlanarak çok yüksek satış rakamları yakaladığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için yeni bir güncelleme yayınladı. Apple, iOS 10.0.3 güncellemesi ile birlikte özellikle kullanıcılarının LTE sinyallerinin zaman zaman düşmesine ve Servis Yok ibaresinin görülmesine karşı çözüm sunuyor.

GÜNCELLEME SADECE İPHONE 7 VE İPHONE 7 PLUS İÇİN GEÇERLİ

iOS 10.0.3 güncellemesinin iPhone ailesinin sadece iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri için geçerli olduğu duyurulurken, güncellemenin toplam boyutunun da 75 MB olduğu ifade edildi. Yeni güncellemeyi telefonuna aktarmak isteyen kullanıcılar ise bu işlemi sırasıyla Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden gerçekleştirebilirler.

APPLE ZİRVEYE OYNUYOR, SAMSUNG YÖNETİCİLERİ İSE KARAMSAR

iPhone 7’nin en net rakibi Galaxy Note 7 olarak bilinse de, Samsung firmasının Note 7’de yaşadığı sorunsallar, firmanın marka değerini ciddi oranda düşürüyor ve kullanıcı kitlesi her gün yeni bir sorun ile Samsung mağazalarının yolunu tutuyor. Diğer taraftan bu durum satış rakamlarını da etkiliyor, alınan bilgilere göre Apple, mobil enstitüsünde pazar payının yüzde 80 hakimi olmuş durumda.

Bir cevap yazın