İphone’nun Pil Ömrünü Uzatacak Muhteşem 4 Adım

Apple tarafından piyasaya sürülen İphone cihazlar tüm dünyada yaygın kullanılmaktadır. Tüm kullanıcılar tarafından beğeniyle kullanılan cihazlar, günden güne kendini yenilemektedir. Cihazların birçok avantajı kullanıcıları cezp etse de olumsuz bir yönü daha vardır ki tüm kullanıcıları isyan ettirmektedir.

İphone cihazların en dezavantajlı yönü bataryasının çabuk tükenmesidir. İphone şarj kapasitesinin düşük olması kullanıcılar tarafından oldukça sıkıntı bir durumdur. Özellikle sosyal medya araçları şarjı tüketen önemli bir etkendir. Bu durum telefonların sürekli olarak prizde takılı durmasına yol açmaktadır. Ancak birkaç püf noktasıyla bataryayı daha uzun süre kullanabilmek mümkündür. Şimdi dilerseniz İphone cihazların şarj kapasitesini nasıl yükseltiriz kısaca bilgi verelim.

Bilindiği gibi İphone pil kapasitesi internet sayesinde oldukça düşmektedir. Bu yüzden internet bildirimlerini kapatmak yerinde bir karar olacaktır. Ayrıca size bildirim sağlayacak olan wifi özelliğini de kapatmak pil ömrünü arttıracaktır. İphone telefonlarda yer alan konum servisi özellikleri mutlaka kapanmalıdır.

Açık kaldığı takdirde pili etkileyecektir. İphone cihazlarda dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biride uygulamaların tamamen kapatılmasıdır. Bir uygulama kullandıktan sonra muhakkak arka plandan kapatın. Çünkü arka plandan kapatılmayan uygulamalar sürekli olarak çalışır durumda kalacaktır.

Buda pil ömrünü azalmasına neden olacaktır. Bir diğer önemli konu ise cihazın ekran parlaklığıdır. Genel olarak kullanıcılar cihazlarının aydınlık olmasını tercih etse de bu şarjı olumsuz yönde etkilemektedir. Şarjınızın bitmemesi için ekran parlaklığını otomatik seviyeye alın. Böylece şarjınız daha dayanıklı olacaktır.

Bir cevap yazın